Тайна пустині: Марія Єгипетська

Вірити означає не тільки бути переконаним, а довіряти. Бути готовим іти за Тим, Кого любиш, із закритими очима. Туди, куди Він Сам поведе. В пустиню. Так Авраам пішов із свого дому, щоби пізнати Істину, він готовий був принести в жертву свого єдиного сина. Так Йов був заведений в пустиню втрати і говорив з Богом, віч-на-віч. Так ізраїльтяни повірили Господу і вирушили в ризиковану та небезпечну мандрівку до Обіцяної Землі.

Пустиня – місце довіри, а не переконання. Тут немає гарантій. Це ми бачимо із прикладу ізраїльтян. Багато з них пішли за Мойсеєм, але чи всі вони змогли побачити земний рай?

Віра – це не затишок, біль, світло та радість. Вірити – це ходити по воді.

І таку щиру та правдиву віру до Бога ми бачимо на прикладі життя Марії Єгипетської. Вона Йому повірили, залишивши минуле грішне життя, вона пішла за Ним в пустиню. Така молода, юна, красива – пішла за своїм Творцем та Господом, вибравши вічне життя, а не вічну погибель.

Господь дає Марії силу, і вона її з вдячністю приймає. З того часу блудниця перетворилася на ангела. Господь бачить її страждання в пустині, її відкритість до прийняття Істини, її щире каяття та виправлення життя. І дарує їй безмежну Свою благодать: під час молитви її не може тримати земля і вона підноситься над нею, її коряться води річки Йордан, вона отримує дар прозорливості.

Якщо ми, кожен із нас, готовий, як Марія, страждати від спраги, помирати від голоду, морити своє тіло голодом, боротися в цілковитій самотності із своїми пристрастями, викривати свій гріх, просити в Господа про прощення, то Він відкриє нам Свою любов, силу та славу.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *