Радуйся Благодатна Маріє

У Біблії ми бачимо декількох людей, про народження котрих було провіщено ще до їх зачаття. Так, у Старому Завіті ми читаємо про Ісаака, Самсона та Самуїла, а в Новому Завіті – про Івана Хрестителя та, звичайно, про Ісуса.

Євангеліє від Луки говорить нам про той час, коли впродовж 400 років серед Ізраїлю не було пророків, але ось, тепер, Бог збирається порушити цю тишу. Ангел Гавриїл з’являється перед Марією: «Радуйся, благодатна, Господь з тобою! Благословенна ти між жінками…Не бійсь, Маріє! Ти бо знайшла ласку в Бога. Ось ти зачнеш у лоні й вродиш сина й даси йому ім’я Ісус» (Лк. 1:28; 30-31). Ці слова архангела Гавриїла в сьогоднішній день по-особливому звучать в наших Церквах. І сьогодні, як ніколи, ми маємо бути вдячні Богу за Пресвяту Марію, Котра погодилася  стати знаряддям у Божих руках, щоби кожен із нас міг отримати спасіння через Сина.

Свято Благовіщення – це позитивна відповідь людства, наше «так» Богу. В цьому святі ми можемо побачити, як людство може та повинно співпрацювати зі своїм Господом. Піснеспіви сьогоднішнього празника показують нам всю глибину та драматизм події, яку ми сьогодні спогадуємо. Адже можемо собі тільки уявити, які думки промайнули в Марії, коли вона почула привітання архангела Гавриїла.

Звичайно, що Їй були відомі пророцтва про майбутнього Месію. Проте Вона ніколи не змогла і припустити, що така бідна дівчина, як Вона, може стати обраницею Бога. Звичайно, в Її душі була тривога та незнання, як все це має статися. Можемо тільки поспівчувати Її самотності в ці часи, Її почуттям, Її тривогам. Проте, не зважаючи ні на що, Марія приймає остаточне рішення та говорить «так» на все, що їй сповіщає Гавриїл.

На відміну від нас, Марія, змога вийти за межі Себе, бо Вона просто прагнула служити Богу. «Ось я Господня слугиня: нехай зо мною станеться по твоєму слову» (Лк. 1:38), – в цих словах ми не бачимо жодної вигоди та користі для Себе. Марія не зважує тут всі вигоди та користі, які може отримати. Вона просто хоче служити Богу, беручи на Себе всі ризики, без будь-якої матеріальної винагороди.

В цій події Благовіщення кожен із нас може віднайти для себе три уроки. По-перше, ми бачимо, що, коли ми робимо вибір служити Богу, то ніколи в своєму виборі не залишаємося самотніми. Господь ніколи не покине нас, не дивлячись на наші внутрішні почуття, наші тривоги, на те, що нас покинули всі. І саме ті часи хвилювань, терпіннь, якихось неприємностей дозволяють нас побачити наскільки ми залежимо від Бога. Ці часи випробувань необхідні для побудови наших відносин із Богом, для того, щоби ми могли довіритися Йому. Ми завжди повинні пам’ятати слова Гавриїла: «Нічого бо немає неможливого в Бога» (Лк. 1:37). Бог ніколи не покидає нас і Він може врятувати нас від будь-яких випробувань.

По-друге, свято Благовіщення пригадує нам, що кожен із нас є малою часиною Великого Плану. Часто стається так, що серед щоденної круговерті свого життя, ми не бачимо та не розуміємо як ми вписуємося у Великий План Бога для цього світу. Більшість із нас думають, як заробити гроші на проживання, відправити дітей на навчання, як певні графіки ускладнюють нашу роботу. Проте, щойно в нашому житті станеться якась ситуація, яка добряче нас струсоне, яка заставить нас переоцінити сенс нашого життя. Це стається, коли ми втрачаємо роботу чи, коли ми бачимо, як хтось із наших родичів чи друзів бореться з важкою хворобою, чи, коли нас торкнеться несправедливість світу. На прикладі Марії ми бачимо, що Її життя було присвячено служінню Богу. В Її житті протягом довгих років нічого не змінювалося, але, ось раптом, Бог забажав діяти в Її житті. Марія, як і будь-хто із нас, не готовий до Божого втручання в нашому житті. Марія вирішила мудро, бо прийняла запрошення Бога, а що ми? Чи ми готові наслідувати Господа в будь-кому місці, за бідь-яких обставин? Хоча наше покликання не таке велике, як у Марії, але від нього залежить наше спасіння, бо Господь кличе до Себе кожного християнина. Марія погодилася служити Богу беззастережно і перед нами є вибір чи ми будемо робити так само.

По-третє, наша вірність Богу веде до більших можливостей Йому служити. Серед богословів довго точилися суперечки: чому Бог чекав так довго, щоби спаси Свій народ від гріха? Одна із теорій говорить про те, що ця затримка була в тому. Що жодна жінка не була гідною, щоби стати Матір’ю Божого Сина. Від самого початку Бог чекав на людину подібну до Діви Марії, Котра була здатна стати Матір’ю Йог Сина. Вірність та покірність Марії, разом із Її готовністю служити Богу, зробили можливим те, що Бог зумів здійснити Свій Божественний план. Наша вірність та відкритість служити Богу також веде до того, що ми можемо більше прославити Його Ім’я.

Сьогодні архангел Гавриїл приходить із запрошенням до дівчини Марії із Назарету. В цьому маленькому Галилейському містечку народиться Князь Миру і до людей прийде Царство Боже. Прихід Христа знаменує початок нового віку і, за іронією долі, наприкінці століть стане місцем, де буде вестися остання битва між добром та злом. А це нагадує нам, що наша віра завжди знаходиться під постійними нападками темних сил. Напевно, ці сили намагалися переконати Діву Марію, щоби Вона відкинула Божу пропозицію, проте Вона не дала Себе ввести в оману. Її покірність та вірність привели до Її блаженства, а Її зв’язок із Богом дозволив зламати ворота аду.

Джерело: “Духовний Дзвін”

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *