Проповідь на 6-ту неділю по Зісланні Святого Духа

Що приходить у нас на думку, коли ми чуємо слово «влада»?

Несправедливість, корупція, зловживання, насильство. А ще іноді нам здається, що той, хто має владу, не несе відповідальності, що він може чинити все, що тільки заманеться.

У Євангелії дуже часто ми зустрічаємо слово «влада». Також про Ісуса в Євангелії говориться, як про такого, Хто має владу. Має владу зціляти хвороби, має владу учити та проповідувати, має владу над стихіями, бо втихомирив шторм, має владу над бісами. Сьогоднішнє євангельське читання показує нам, що Ісус має ще іншу владу, владу прощати гріхи.

Що таке гріх?

У грецькому тексті тут вжити слово «αμαρτια – hamartia» воно означає неуспіх, відхід від мети, неправильний шлях, хибний напрямок. Через хитрощі диявола людство зійшло на манівці втратило зв’язок із Богом відійшло від Бога.

Всі вчинки Ісуса у багатьох людей викликали заздрість та обурення, особливо у тих людей, котрі мали владу у тогочасному суспільстві. Апостол Матей наголошує, що Ісус має зовсім іншу владу від тієї, яку мають сильні світу цього. Ми бачимо, що у випадку зцілення цього хворого, про котрого говориться в сьогоднішньому читання, Ісус акцентує нашу увагу саме на прощенні гріхів. Тут йдеться не просто про прощення, але про відпущення гріхів, тобто, що їх відпускається десь дуже далеко, там, де вони будуть забуті назавжди.

З першого погляду на цього хворого розслабленого Ісус розуміє, що ця людина вчинила щось таке, від чого цьому чоловікові дуже соромно. Можемо сказати, що це почуття сорому та провини заволоділо цим чоловіком наскільки, що йому було важко рухатись, тоді то і його друзі принесли його до Ісуса, із вірою в те, що Ісус може допомогти.

Ісус бореться із духовним джерелом цієї хвороби, і, як наслідок, хворий стає здоровим. Христос зцілює владою  прощення гріхів, Він діє як «Син Чоловічий» (пор. Дан.7:13-14). Тому у Нього є право оголосити перемогу над гріхом та його відпустити.

Ми бачимо, що Ісус прийшов як Месія, як Син Чоловічий, Він прийшов, щоб визволити Ізраїль не тільки від римського панування, але визволити всіх нас від гріховного рабства.

Слова Ісуса про відпущення гріхів викликають злість у тих людей, котрі вважали це місією самого Бога. Це, за їхнім переконанням, мало відбуватись за посередництвом служителів Єрусалимського Храму. Вони не були готовими до того, що одного разу Бог може делегувати цю владу Сину Чоловічому. Всі ті, чия влада була підірвана Ісусом, ополчились на Нього і ця боротьба дійшла до кінця саме тоді, коли Ісус став перед первосвящеником і говорив про владу Сина Чоловічого. Після цього на Ісуса чекала смерть, котру Він прийняв за всі наші гріхи. А воскресіння Ісуса Христа, без сумніву, є для кожного із нас знаком того, що Бог дав Йому владу зціляти та відновлювати світ.

Фото ілюстративне: jcomp – www.freepik.com

Духовний Дзвін

Вам також має сподобатись...

1 Відповідь

  1. відвідувач :

    Така натхненна сторінка блогу !. Я погоджуюся зі статтею та кількома реченнями тут, ви добре складете речення, я розумію, що ви маєте на увазі, це вибудує в мені думку, бо ця стаття нагадує мені про щось минуле в моєму житті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *