5 запитань, які варто поставити своїй «другій половинці»

lelekuОчевидно, що відповідь на запитання, чи варто ваші відносини перетворити в подружній зв’язок, завжди буде залежати від вас. Проте завдяки цим п’ятьом запитанням можна багато чого для себе прояснити.

Коли зустрічаємося з кимось і думаємо про одруження, багато разів запитуємо себе: чи це саме та людина? Чи хочу я провести з нею все життя? Як вирішити ці дилеми? Продовжуйте ставити собі запитання, тільки різні.

Отець Кароль Майсснер, бенедиктинець і лікар, пропонує 5 запитань, які варто поставити собі перед шлюбом. Деякі з вас, ймовірно, пирхнуть собі під ніс: «Чернець буде вчити мене стосунків?» Але так само, як лікар не повинен бути хворим, щоб лікувати людей, так і священик може знати багато про взаємини, сам у них не перебуваючи. Тим більше що о. Кароль не тільки займається психологією і психіатрією, але й їздить з реколекціями, конференціями і консультаціями з питань шлюбу, відносин і сім’ї.

У будь-якому разі, дивіться й судіть самі!

«Одного разу хтось спитав мене: «Чи є такі запитання, які можна собі поставити, щоби розпізнати, чи стосунки між хлопцем і дівчиною, між чоловіком і жінкою є саме тим зв’язком, на якому можна побудувати тривале подружжя?» Я замислювався над цим, бо це дуже важливе питання, і запитував про це у людей з досвідом, старших жінок, які відзначалися великою життєвою мудрістю. І назву зараз 5 таких запитань, які ставлю молодим людям для того, щоби могли відрізнити, чи те, що їх пов’язує, це щира дружба — яка, однак, не передбачає тривалого подружнього зв’язку, — чи це любов, на якій ґрунтуються єдність і тривалість стосунків. Отець Кароль Майсснер:

1. Чи хотів би ти, щоби твоя дочка була схожа на твою дівчину? Чи хотіла би ти, щоби твій син був схожий на твого хлопця?

Пам’ятаю, як я поставив це запитання дівчині, яка вже збиралася повінчатися. Вона здивовано мені сказала: «А це важливо?» Я кажу: «Так». Вона схопилася руками за голову: «Ніколи в житті не хотіла би, щоби мій син був схожий на нього!» То подумай!

2. Якби вона втратила свою вроду, яка тебе так зачаровує? Так само, для дівчини — якби він втратив свою вроду, яка тебе так зачаровує? Чи були би тоді ваші стосунки й надалі міцними?

Я знаю драматичні приклади з життя, коли хлопець чи дівчина були покалічені внаслідок нещасного випадку, і їхні стосунки розпалися. Та, друга, сторона була не готова продовжувати такі стосунки.

3. Уяви собі, якою твоя дівчина буде в старості? Як виглядатиме твій хлопець у старості?

Адже ми бачимо багато ніжності, багато поезії в подружніх стосунках між старшими людьми. Якщо одружитеся, чи буде у вашому подружжі щось настільки глибоке, як бачимо в тих старших подружжях?

4. Чи з’їли б ви густий суп з однієї тарілки однією ложкою?

Хтось мені сказав зі сміхом: «Це запитання має бути першим». Це дуже важливо. Щоби не було жодного тілесного віддалення між чоловіком і жінкою. Бо сексуальна близькість взагалі не означає, що між ними немає дистанції. Може бути певна нехіть, навіть гидливість до відмінності тіла. І це така перевірка: мама з дитиною їсть суп, тато з дитиною їсть суп.

5. Чи вона допоможе тобі виховати дітей так, як ти хотів би їх виховати?

Ось комплекс запитань, які допомагають узяти до уваги певний світ цінностей — емоційних та інших. І якщо на всі ці запитання відповідь буде «так», то, думаю, є шанс на розвиток таких стосунків аж до майбутнього подружжя».

За матеріалами: Aleteia

Джерело: CREDO

Вам також має сподобатись...

1 Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *