Святий Миколай Чудотворець

Для людей усіх часів та всіх народів Святитель Миколай є своєрідним маяком святості. Його життя показує нам як людина може досягнути досконалості, живучи згідно Заповідей. Попри все те, що нам відомо чимало фактів із його життя, більшість його добрих справ залишилися для нас невідомими: про них знає тільки один Господь.

Преподобний Іван Дамаскин говорив: «Не бійся того, що Заповіді трудні до виконання – вони не трудні, багато святих у своєму житті вчинили набагато більше того, про що говорять Заповіді».

Як жити згідно Заповідей? Найперше, їх потрібно знати та прийняти. Центр свого всесвіту змістити із себе коханого на інших: дружину, дітей, батьків, на тих, хто потребує нашої допомоги та уваги.

Задумаймося: коли ми молимося, то ми переважно просимо для себе, тому і не завжди отримуємо те, що просимо. Чи не слід спочатку навчитися просити для інших? Звичайно, що коли йде мова про милостиню, про милосердя, то ми думаємо зразу, що ми не наскільки багаті, щоби вирішити всі проблеми, допомогти всім потребуючим або бодай комусь одному. Проте життя Святителя Миколая показує нам, що милостиня та милосердя не завжди вимірюється грошовим еквівалентом. Іноді буває важливим для людини почути добре слово, буває, що достатньо когось просто підтримати за руку чи зігріти теплом свого серця.

В наш час важливо бути доброю людиною, а це означає: чинити добрі діла, а не тільки роздумувати чи говорити про добро. Потрібно непросто чинити добро, але слід, щоб Христос був в нашому житті тією силою, яка б надихала нас на це добро. Згадуючи пам’ять святих, є замало просто з умилінням дивитися на їхню ікону чи образ, читати чи слухати про їхнє життя, але жити їхніми ділами. А діла милосердя чинити в тайні, заради Христа, а не заради реклами та своєї гордості.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *