Проповідь на празник Святого Духа

В одному із туристичних буклетів, котрий описує абатство ХІІ століття, говорячи про монастирський храм, знаходимо такі слова: «Тут монахи щонеділі збиралися разом, щоби послухати проповідь настоятеля, окрім дня Святої Трійці, через складність теми». Як бачимо не тільки сучасні християни до кінця не можуть зрозуміти таємницю Пресвятої Трійці, це було і в середньовіччі також.

Таємниця Пресвятої Трійці є недоступною для обмеженого людського розуму, нам буває досить тяжко зрозуміти, що Три можуть бути Одним, і Одиниця може перебувати в Трьох Особах.

Коли ми намагаємося вникнути в таємницю Святої Трійці, то нам все ж таки хотілося б одержати якийсь образ Трійці, доступний людському розуму. Так дехто із Отців та Вчителів Церкви говорить, що людина також схожа на Пресвяту Трійцю. Адже в людини є розум, який всім керує, є воля та почуття.

Так само таємницю Пресвятої Трійці намагалися пояснити на основі сонця. Ми бачимо сонячний диск, котрий є подобою Отця; світло, котре виходить із сонця є схоже до Божого Сина, Котрий дарує нам світло, розум та істину. Про те ми знаємо, що від сонця виходить не тільки світло, але і тепло, котре зігріває людину, рослину та все створене. Без цього тепла не існувало б і життя на землі. І це тепло схоже на Святого Духа, Котрий також Своїм теплом, Своєю благодаттю зігріває людей. та й не змогли б ми пізнати та зрозуміти цю істину, якщо б вона не була відкрита нам Святим Духом.

Ми не можемо до кінця побачити Святого Духа. Він є невидимий довкола нас, як ми не бачимо повітря. Його ми не можемо якось систематизувати чи характеризувати.

В день святої П’ятидесятниці на апостолів вилилась благодать Святого Духа, котра перемінила не тільки їхній розум, душу, внутрішнє життя, але змінився навіть їх зовнішній вигляд. Вони змінилися наскільки. Що ті інші, котрі їх бачили вважали, що вони напилися вина. Нам, людям, буває досить тяжко приховати справжні наші емоції.

В часі золотої лихоманки в Каліфорнії три старателі знайшли багату золоту жилу. Поміж собою вони домовилися, що будуть тримати в таємниці її місцезнаходження. Коли вони прийшли до міста, щоби там скупити все необхідне обладнання до початку робіт, то ніхто із них не сказав жодного слова. Проте, коли вони виїжджали із міста, то побачили, що там їх чекає ціла юрба людей. мешканці ходили слідом за ними, доки не прийшли на місце їхньої знахідки. Виявилося, що вони так світилися від щастя та від того передчуття, що вони скоро розбагатіють, що іншим тільки залишалося іти за цими щасливцями.

Святий Дух, зійшовши на апостолів, показав, яким повинно бути наше життя і Ким є Святий Дух. Дух Святий – це вогонь, який завжди горить, зігріває та просвічує. Кожен християнин повинен горіти цим Святим Духом. Коли людина живе тільки для себе, вона тліє та коптить. Проте, коли вона живе для інших, то вона горить.

Нам із вами слід подбати, щоб оте Божественне зерно, яке потрапило в наші душі під час Святого Хрещення та Миропомазання, проросло в нас, принісши плоди: любові, терпеливості, братолюб’я, взаємної поваги. Щоб із наших обличь, із нашого серця струменіла благодать Святого Духа. Амінь.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *