Вхід Господній у Єрусалим

Ось уже наблизилась та година, коли Христос повинен зійти на Хрест, щоби померти за наші гріхи та гріхи цілого світу. Йдучи в Єрусалим, Христос доручає своїм учням привести молодого віслюка, щоби на ньому в’їхати в місто як Цар світу та Владика.

Спаситель сідає на молодого ослика. Окинувши Своїм Божественним поглядом Єрусалим, Він добровільно погоджується розпочати Свій Хресний хід. Відразу навколо Нього зібралося багато людей, бо всі вони зійшлися, щоби відсвяткувати Пасху. Про цей Христовий в’їзд пророкували пророки: «Радуйся вельми, о дочко Сіону! Викрикуй, о дочко Єрусалиму! Ось цар твій іде до тебе, справедливий і переможний, смиренний і верхи на ослі їде, на осляті, на молоденькій ослиці» (Зах. 9:9); «Ось Господь об’являє аж до кінців світу: «Скажіть доньці Сіонській: Ось іде твій Спаситель. Ось із ним його заплата, перед ним його нагорода» (Іс. 62:11).

Дорослі та малі, старі та молодь вітали Христа, встеляючи одягом та гілками дорогу, по котрій їхав Ісус. «Люди, що йшли перед ним і ззаду, кликали: «Осанна Синові Давида! Благословен той, що йде в ім’я Господнє, осанна на висоті!» (Мт. 21:9).

Законовчителі та книжники, побачивши славу Христа та ликування людей, почали задумувати, якби Його вбити. І заплакав Христос над людьми з їхніми жорстокими серцями, котрі не вірили ані Богу, ані пророкам, ані своєму серцю.

З того часу минула не одна сотня літ, але людські серця не стали менш жорстокими. Ми і далі продовжуємо розпинати, ненавидіти, погорджувати, зневажати. Чи не заплаче Христос, побачивши наші серця? А ми ж – Його послідовники, Його Свята Церква, новий Ізраїль, тому, доклавши максимум зусиль, покаймося в ці дні Великого Посту, щоби, не ховаючи погляду, не схиляючи голови додолу, а вільно, на повні груди, з радістю та величність промовляти: «Осанна Синові Давида! Благословен той, що йде в ім’я Господнє, осанна на висоті!» (Мт. 21:9).

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *