Слово на початок Великого Посту

Дорогі у Христі, ми входимо у час Великого Посту, час примирення та всепрощення, любові та миру. Час, коли слід постійно повторювати слова молитви: «Боже, милостивий будь до мене, грішного».

Великий Піст – це час, коли нам слід заглянути всередину серця, коли слід пробудити сплячу душу, коли слід оновити своє життя й повернутися на дорогу життя, правди та спасіння. І найважливіше в ці дні навчитися мовчати та нікого не осуджувати.

Ми так багато часу витрачаємо марно. Ми забули про тишу, про мовчанку, про неосудження, про любов та милосердя, тому й не дивно, що життя так швидко минає й немає у ньому ані радості, ані щастя, ані миру. Ми все далі і далі віддаляємося від Христа, забуваємо Його науку та заповіді. А Христос так багато терпів. І терпів у мовчанні, не осуджуючи нікого. Коли нашого Господа проводарі ізраїльського народу привели на край одного провалля, щоби скинути. Він подивився на них, не промовивши жодного слова, пройшов посеред них і віддалився. Він не промовив жодного слова. Дотримувався мовчанки. Не виправдувався, не осуджував тих, хто добивався Його смерті, не зробив жодного жесту. Тільки розвернувся, пройшов посеред них і віддалився. І на Голгофі Христос також нікого не осуджував, навіть розбійника, а, навпаки, молився за Своїх кривдників.

Христова мовчанка й неосудження мають стати нашими дороговказами у часі Великого Посту. І ми, як християни, особливо в ці дні Великого Посту, повинні робити все, щоби наші серця й душі наповнилися цими чеснотами. Бо тільки тоді, коли наші серця будуть наповнені любов’ю до Христа й ближнього, ми не зможемо нікого осуджувати, зневажати, осміювати, оббріхувати.

Ось чому так важливо, розпочинаючи Великий Піст, навчитися мовчати й нікого не осуджувати. Щоби досягнути успіху у життя нам слід навчитися довіряти Богові. Потрібно спочатку повірити, довіритися, а потім полюбити свого ближнього. І тільки тоді ми зможемо позбутися багатьох бід й відкритися до щирої молитви. Бо ніхто із тих, хто злословить, хто оббріхує, хто очорнює, хто обмовляє, хто не любить хоча б однієї людини, не може сказати, що любить Бога, бо це буде тільки фарисейська любов, любов напоказ.

Дорогі у Христі брати та сестри, бажаю усім нам гідно розпочати поприще Великого Посту, щоби з чистою душею, світлим розумом та люблячим серце зустріти Христове Воскресіння.

Фото ілюстративне Pixabay

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *