Cвятитель Миколай

Святий Миколай Чудотворець народився в багатій та благочестивій сім’ї. Його батьками були Феофан та Нонна. До глибокої старості вони молили Бога про дитятко. І їхні палкі та щирі молитви були вислухані. На схилі літ Господь дарував їм сина.

Все життя Святого Миколая протікало в Малій Азії, в місті Патари Лікійської області, а опісля в місті Лікії. Вже з самого дитинства він ріс незвичайним хлопчиком: його не цікавили дитячі ігри, ні безкорисливі розмови, проте він дуже любив читати, молитися та постити.

Володіючи земним багатством, Святий Миколая отримує скарби, які переважають всі земні багатства: віру, правду, милосердя. Роздаючи із любові до Христа своє багатство бідним, він сам обіднів. Проте ці неземні скарби примножувалися до кінця його життя: чим більше віри він віддавав людям, тим багатшим ставав, чим більше прагнув Божої правди, тим повнішою ставала його душа, чим більше милосердя виливав він людям, тим м’якшим ставало його серце. Віра, правда та милосердя – це ті скарби, котрі, віддаючи, в нас примножуються. Саме їх залишив нам Святитель Миколай.

Віра Святого Миколая була чистою, як кришталь, і міцною, як алмаз. Це він доказав, захищаючи та боронячи Христову віру, від єретиків.

Правда Божа була в Святителя світлою, як сонце. Він доказав, коли не дав стратити катові трьох невинно засуджених чоловіків. Святитель власноруч вирвав меча із рук ката, тим наражаючи своє життя на небезпеку.

Милосердя Святого до бідних та вбогих було схожим на милосердя Христа. Він роздав, як милостиню, всю своє майно, роблячи це тайно, наражаючи себе на голод та бідність.

Проте цей Святитель не боявся ані єретиків, ані катів, ані голоду. Він твердо знав, що Всевишній захистить його до кінця днів. Так і сталося, а після смерті Господь прославляє його не тільки серед ангелів, але і серед людей, як це відбулося із небагатьма.

Окрім цих трьох скарбів: віри, правди та милосердя, Святитель володіє безмежними духовними благами: смиренністю, стриманістю, постом, молитвою. Даючи їх нам, християнам, в спадок свій приклад любові та милосердя.

Святий Миколай стає після своєї смерті могутнім покровителем мандрівників, мореплавців, купців, захисником дітей, солдат, невинно засуджених і обездолених.

Перед іконою цього Божого Угодника слід молитися за здоров’я рідних, прохаючи зцілення від різноманітних хворіб, просячи захисту від злодіїв та пожеж, благаючи допомоги в сім’ї.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *