Ікона «Милосердя Двері»

myloserdia_dveri«Коли Христова Церква прославляє в особливий спосіб якусь ікону, а особливо, коли покладає на цю ікону корону актом її коронування, вона неначе хоче підкреслити, що тут двері Божого милосердя є відкриті. Кожний, хто приходить і своєю молитвою стукає у ці двері, може бути торкнутий Богом, Бог зблизиться до цієї людини і оздоровить її, перемінить і у своєму милосерді дасть їй нове життя дочасне і вічне» – Блаженніший Святослав у м. Ярославі (Польща 18 серпня 2011 року з нагоди 15-ліття коронування ікони «Милосердя Двері» папськими коронами).

Про цю чудотворну ікону вперше згадується, на основі свідчення істориків та мистецтвознавців, в 30-40-х роках XVII ст. і її написання умовно можна датувати 1631 роком. В 1747 році відбулося урочисте перенесення ікони до нової церкви Преображення в м. Ярославі. Протягом двох наступних століть відбувалися численні паломництва та особливі вшанування ікони, про що місцеві єпископи повідомляли Святійшого Отця. 8 березня 1779 року Папа Пій VI надав відпуст всім, хто з дотриманням визначених умов, вшановуватиме Богородицю на цій іконі: «Кожна Служба Божа за померлих, котрого-небуть дня відслужена, чи то єпархіяльним священиком, чи монахом виєднює для цієї душі повний відпуст». 21 листопада 1779 року було визнано ікону «чудотворною».

myloserdia_dveri_1

З 1947 по 1989 роки, як звичайно було в ці непрості часи, було заборонено привселюдно вшановувати згадану ікону, тому що комуністи закрили греко-католицький храм у Ярославі, а ікону було передано до музею. Після численних старань ікону повернено храмові, а різні клопотання з боку нашої Церкви перед Апостольським Престолом призвели до того, що 18 серпня 1996 року відбулася урочиста коронація Чудотворної Ікони Пресвятої Богородиці «Милосердя Двері», за участю кардинала Сільвестріні. Коронацію було здійснено від імені Папи, нині Святого Івана Павла II. А вже 18 серпня через 15 років, до чудотворної ікони прибув Патріарх Святослав.

Дивним способом розвиваються події – саме цю ікону забажав мати у Ватикані Папа Франциск. І про це розказав Блаженніший Святослав на початку грудня 2015 року: «Учора після обіду сталася унікальна подія… свої передріздвяні ре колекції розпочав Папа Франциск. Реколекційні науки йому проповідує отець Раньєро Канталамесса – офіційний проповідник Папського дому ще з 1980 року…. А минулого тижня він проповідував реколекції для єпископів Синоду УГКЦ та для римокатолицьких єпископів України. На закінчення реколекцій я подарував йому копію ікони Богородиці з міста Ярослава, яка називається «Милосердя двері». Папа Франциск почув про ікону «Милосердя двері» від отця Раньєро і сказав, що хоче, аби оригінал цієї ікони був у Римі до вівторка, тобто на початок Року Божого милосердя…».

«Що це означає для нашої Церкви, для нашого народу, годі збагнути. Адже ми так давно шукали способу, аби вся Католицька Церква молилася за Україну. Бо зараз на наші плечі лягають дуже тяжкі тягарі… І так виглядає, що Богородиця особисто бере на себе всі необхідні справи, аби промовити слово за Україну. І де? У Римі», – зауважив Глава УГКЦ.

І ось настав особливий момент – цілий світ побачив ікону «МИЛОСЕРДЯ ДВЕРІ» у базиліці Святого Петра на відкритті Ювілейного Року Милосердя. Згадана ікона «Милосердя двері» у нашій Церкві також є офіційною іконою Року Божого Милосердя. Копії цієї ікони виставлені для вшанування в усіх катедральних соборах нашої Церкви та в численних відпустових місцях і храмах.

 

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *