Притча: “Що може поет”

Притча для роздумів

В одного відомого поета був друг, який керував невеликим бізнесом. Бізнес процвітав, друг прагнув розширитися та перевестися в інше місто. Для цього він зібрався продати свій невеличкий маєток. Якось, чисто випадково, він зустрів на вулиці друга-поета й попрохав того відредагувати оголошення про продаж маєтку, щоби розмістити у газеті.

Поет відразу вийняв папір, олівець й почав занотовувати. Він написав: «Продається невеликий, дуже милий маєток, котрий подарує радість та щастя. Навколо нього розташоване кристально-чисте джерело. На заході сонця із розлогих столітніх дерев переливаються солов’їні трелі. Зранку дім купається в проміннях сонця, а в спеку дарує прохолоду. Маленький доглянутий сад наповнює повітря ароматами квітів та спілих ягід».

Через пару місяців поет випадково зустрівся із своїм товаришем й запитав:

– Чи вдалося тобі вигідно продати маєток.

– Ти знаєш, я більше не думав про це, – відповів друг. – Коли ти це написав, я зрозумів, яким чудом володію, і тепер не продам його за жодні гроші.

Можливо, ми також не задумуємося, якими прекрасними речами володіємо. Розпочнімо цінувати те, чим життя нас обдарувало просто так: друзями, роботою, здоров’ям, талантами, посмішкою дітей та любов’ю. ось це ті коштовності, які неможливо продати за жодні гроші.

Фото ілюстративне Pixabay

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *