Які міри християни повинні прийняти у зв’язку із поширенням коронавірусу?

Світ охопила жахлива та смертельна пандемія, котра несе хаос, паніку та смерть. Чимало людей, в тому числі і християн, відчувають великий страх за своє життя та життя своїх рідних. Це те відчуття, котре притаманне кожній людині, в часі небезпеки та смути. І це не дивно!

Проте: Не впадаймо у паніку!

Наша Церква подає вказівки, як ми повинні діяти в часи смертельної небезпеки, котра підкрадається так непомітно та підступно. Говорячи про епідемію коронавірусу, ми маємо проявляти своє співчуття та надію на Боже милосердя, але тільки не паніку та страх.

В ту ніч, коли Ісуса мав зрадити Юда, Він поділився їжею зі Своїми учнями. Ми навіть не можемо собі уявити, який страх Він відчував, думаючи про те, що з Ним мало статися. Він також знав і те, що Його учні будуть боятися та панікувати. Тому Христос говорить такі підбадьорюючі слова: «Мир залишаю вам, Мій мир даю вам; не так, як світ дає, даю вам його. Хай не тривожиться серце ваше, і не страхається!» (Ів. 14:27).

В час цієї страшної епідемії Ісус закликає кожного із нас не боятися, бо Він залишив нам мир. Звичайно, Він не відкидає, що з нами та навколо нас будуть ставатися тяжкі та болючі речі. Йому відомі всі наші страхи, тому й звертається до Своїх учнів: «Сказав Я вам це, щоб ви мали в Мені мир. У світі страждатимете. Та бадьортеся! Я бо подолав світ» (Ів. 16:33). Стараймося не панікувати та нагнітати ситуацію навіть тоді, коли небезпечна хвороба шириться світом.

Продовжуймо спілкуватися онлайн.

Церква дорожить кожним своїм вірним, тому й турбується за кожного із вас, закликаючи збиратися тільки до 10 чоловік, щоби не було великого скупчення народу та великої небезпеки заразитися чи когось заразити.

Церква турбується та переживає за усіх своїх вірних: людей похилого віку, людей, котрі мають супутні захворювання, молодь, дітей, котрі знаходяться у зоні ризику, тому й закликає залишатися вдома, не виходити на вулицю, щоби не нанести шкоди ані собі, ані іншим.

Для Церква так важливо не втратити зв’язок із кожним із вас, тому вона подає онлайн-ресурси, з яких ви можете слухати Літургію, Хресну Дорогу, повчальні програми та настанови.

Так щонеділі об 11-00 – онлайн-трансляція Архиєрейської Божественної Літургії з Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ у Києві. Сестри-служебниці запрошують всіх вірних долучатися до спільної молитви онлайн за Божу опіку і захист у час пандемії. Молебень до блаженної Йосафати –12:30. Спільна молитва на вервиці – 20.00. Молитва проводиться: https://m.facebook.com/Suoreancelleroma – адреса для мобільної версії. https://www.facebook.com/Suoreancelleroma/ – адреса для комп’ютерної версії. В Інтернеті є чимало духовних ресурсів, з яких ви можете почерпнути багато цікавого та підбадьорюючого, тому не зневірюйтеся, але приєднуйтеся до онлайн-богослужінь. Спілкування онлайн є важливою частиною церковного служіння, особливо тоді, коли вірні не можуть особисто побувати на Літургії.

Молімося за здоров’я та безпеку.

Молитва – це єдина відповідь на всі питання, це єдина допомога на всі хвороби та біди, страждання та нещастя. Тому замість паніки та страху, вклякайте й моліться. Моліться за людей, котрих торкнувся цей вірус, моліться і за тих, хто помер від нього. Моліться за лікарів, котрі жертвують своєю безпекою, здоров’ям та життям, заради добра та здоров’я пацієнтів. Моліться за Боже змилування над нашою землею, за Боже благословення та спасіння від пандемії та страху, людської ненависті та байдужості.

Іноді молитва – найактивніша річ, котру ми повинні чинити, зосередивши свої серця на Христі Ісусі.

Стіймо твердо у вірі.

У кожного із нас, кожного християнина, є надія на спасіння, надія на зцілення, надія на нове життя, котре триватиме вічно. Ісус помер та воскрес, щоби ми могли щасливо жити. І ніхто й ніщо не зможе віддалити нас від любові Бога: «Бо я певний, що ні смерть, ні життя, ні ангели, ні князівства, ні теперішнє, ні майбутнє, ні сили, ні висота, ні глибина, ані інше якесь створіння не зможе нас відлучити від Божої любові, що в Христі Ісусі, Господі нашім» (Рим. 8:38-39). Які б випробування та небезпеки нас не оточували, вірмо, що Ісус допоможе їх пережити, захистить та підтримає.

Через цю форму можете подати своє намірення на Літургію в Нашій церкві

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *