Як розпізнати погані плоди у своєму житті?

В Біблії чітко написано, що вкінці віків збільшиться число лжепророків і тих, хто буде приносити погані плоди свого життя. Ми зможемо розпізнати таких людей тільки через їхні вчинки.

«Стережіться лжепророків, що приходять до вас в овечій одежі, а всередині – вовки хижі. Ви пізнаєте їх за плодами їхніми; хіба збирають виноград з тернини або з будяків – смокви? Так кожне добре дерево родить гарні плоди, а лихе дерево – плоди погані. Не може добре дерево приносити плодів поганих, ані лихе дерево – плодів добрих. Всяке дерево, що не родить доброго плоду, рубають і в вогонь кидають. За їхніми плодами, отже, пізнаєте їх» (Мт. 7:15-20).

Плоди нашого життя можна розпізнати і в емоціях, і у вчинках, і в щоденному житті. Послання до Галатів говорить: «А плід Духа: любов, радість, мир, довготерпіння, лагідність, доброта, вірність, тихість, здержливість» (Гал. 5:22-23). Дуже часто, спостерігаючи за чиїмось життям, нам буває важко розпізнати плоди цієї людини, чи погані вони, а чи добрі.

Біблія говорить, що саме за плодами ми маємо розпізнати людей. І ми маємо перетворитися на специфічних «інспекторів» розпізнавання таких плодів.

Немає плодів: Ісус побачив, що на смоківниці немає плодів. Не приносити плода означає просто існувати. Бо для щасливого життя потрібно приносити  не тільки добрі плоди, але й працювати для Царства Божого, відвідувати богослужіння у своїй Церкві, дбати про добро своїх ближніх. Адже Господь створив кожного із нас для щасливого й радісного життя. У нас є мета. Прийшов час, щоби ми вийшли із своїх чотирьох стін та розпочали працювати й приносити щедрі плоди.

Воскові плоди: чимало людей, з якими ми зустрічаємо постійно, насправді не мають справжнього плода, а тільки його бутафорію. Здалека це виглядає майже ідеально, але, щойно наблизившись, ми можемо побачити, що з ним щось не так. Це тільки муляж, декорація. Плід із воску має ідеальний вигляд, але, коли він зустрінеться із вогнем – не встоїть. Тоді потрібно тільки довіритися Господеві, щоби Він зростив справжній врожай у нашому житті. Світові потрібна Церква, котра виплекала поживні плоди на Христовій Лозі, а не восковий натюрморт.

Недоспілий плід: іноді по своїй необережності ми можемо сприйняти недоспілий плід за гнилий. Зелений плід ще просто не дозрів. Потрібен час, щоби стати зрілим у Христі. Недоспілому плоду також просто потрібен час, щоби зрости на лозі. Бо в іншому випадку він стане просто гірким, кислим та  непривабливим. Коли ми помітимо щось подібне у нашому житті, то потрібно просто почекати й просити Духа Святого допомогти.

Побитий плід: пошкоджений плід, як і недоспілий, можна помилково переплутати із гнилим. Це тільки такий вигляд плода, з яким потрібно поступати досить обережно. Можливо, Богові потрібно вирізати декілька плям, проте побитий плід продовжує служити для своєї цілі. Це відбувається, коли людині зробили боляче, а вони в свою чергу починають завдавати ран іншим. Якщо в нашому житті є такі плоди, то не переживаймо, потрібно тільки відсікти пошкоджені місця й продовжувати творити добро.

Гнилі плоди: одне гниле яблуко може зіпсувати весь напій. Тому всі гнилі плоди потрібно відкинути, деякі можна й відрізати, бо, якщо їх просто залишити, то вони пошкодять інші. У гнилого плода також  своя мета. Гнилі плоди у нашому житті можуть стати тим добривом, яке допоможе зрости доброму плоду. Якщо ми розуміємо, що у нашому житті тільки і є одні гнилі плоди, то покаймося та дозвольмо Богові відновити й преобразити нас.

Добрий плід: для того, щоби розпізнати чи плід добрий, а чи поганий, потрібен час. Добрий плід, зірваний у час сезону, – перетвориться на поцілунок із небес. Для багатьох із нас боротьба із Богом – це час. Більшість людей не дозволяють плодам досягнути повної зрілості. Слід залишити їх на Лозі й довіритися Богові. Він не залишить їх там, щоби вони зігнили. Він завжди прийде вчасно. Добрий плід вартує того, щоби дочекатися його.

В наші дні так багато людей стали жертвами лжепророків та лжеучителів, ми ж повинні повернутися назад й навчитися бути «інспекторами» плодів. І тут важливо розпочинати із себе.

Фото ілюстративне: Pixabay

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *