Шукайте Царства Божого

Христос радить нам, не зважаючи на ніщо, шукати Царства. Що означає шукати? Це, найперше, вірити, що воно є і воно може відкритися, стати видимим для нас.

Навколо нас – не світ насильства та брехні, жадності та фальші. Навколо нас – не світ політиків та олігархів. Навколо нас Божий світ, Боже Царство. І шукати Царства – це дивитися внутрішніми очима на речі та світ, і бачити його таким, яким його бачить Бог.

Ми бачимо досить чітко царство цього світу, а чи можемо ми так чітко побачити Царство Боже? Царство Боже – навколо нас, посеред нас, всередині нас. Ми шукаємо ідеальних умов, але Царство «близько, воно настає і настало». Шукати Царства – не тільки дивитися, але і посідати його та бути його співучасниками. Адже ми не тільки раби, але і співпрацівники; не тільки діти, але і намісники. Рано чи пізно нам слід закатати рукава і стати поруч з Отцем, щоби працювати, будувати, поширювати.

Коли ми починаємо шукати Царство, ми починаємо бачити себе, своє місце, свою роль в цій світлій перспективі. В іншому випадку: нас очікуватиме тільки боротьба за існування та природний відбір.

Шукати Царства – це втілювати його в наших словах та ділах, в повноті нашого життя, в різноманітті нашого служіння. Все інше – і заробітна платня, і успішність, і кар’єра, і визнання, – додасться.

Шукати Царства – це сперечатися з нашою реальністю, це вірити і робити невидиме видимим, це здійснювати щось неможливе тут і зараз.

Шукати Царства – це переживати живу присутність Царя, прославляти Його кожним подихом та радіти кожним досягненням.

Шукати Царства – це довіряти й надіятися. Христос закликає: «Шукайте та надійтеся». Він перебуває поруч, біля нас, і Його Царство знаходиться зовсім близько.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *