Про важливість посту

Незабаром Різдвяний піст – час, який має підготувати наші душі до зустрічі із Новонародженим Христом-Месією.

 Святе Письмо подає нам історії людей не тільки з Нового Завіту, але й зі Старого, котрі дотримувалися посту. Мойсей, давид, естер та Ісус дотримувалися посту. Ісус сказавв: «Коли ви постите», а не «якщо ви постите», підкреслюючи, що кожен із нас також має пратикувати піст.

4 причини, чому нам потрібно постити

Піст допомагає подолати нам життєві негаразди.

Піст – це біблійний спосіб впокорити себе: «Ходіть, мої діти, послухайте мене: остраху Господнього навчу вас» (Пс. 34:12). «Бо ревність до твого дому мене з’їла, зневаги зневажаючих тебе на мене впали» (Пс. 69:10). Естер постила, коли опинилася перед обличчям небезпеки: «Іди, збери всіх юдеїв, що в Сузах, та й постіть за мене, не приймаючи їжі, ані напою протягом трьох днів, так ніч, як і день. Я також із моїми служницями поститиму, і так піду до царя, хоча це й незгідно з законом; і як маю згинути, хай згину» (Ес. 4:16). Езра постив, щоби отримати захист: «Там же коло ріки Агави оповістив я піст, щоб нам упокоритись перед Богом нашим та просити в нього щасливої дороги для себе, для наших дітей та для всього нашого майна, бо мені було сором прохати в царя супроводу та кіннотчиків, щоб захистити нас від ворога в дорозі; бо ми, говоривши з царем, сказали: «Рука нашого Бога над усіма тими, що його шукають їм на добро, але його сила й гнів його на всіх тих, хто його покидає». Постили ми ото й просили Бога нашого про те, й він вислухав нас. Тоді вибрав я 12 із головних священиків: Шеревію, Хашавію і з ними десятьох з братів їхніх, і відважив їм срібло, золото й посуд, – дари для дому Бога нашого, що їх дали: цар, його дорадники, князі його та всі ізраїльтяни, які там були. Відважив я, отже, їм на руки: срібла 650 талантів, срібного посуду на 100 талантів, золотих чаш – 20 по 1000 драхм, і 2 посудини з кращої блискучої міді, дорогої, як золото. Я сказав їм: «Ви посвячені Господеві, й посуд святий, і срібло та золото – добровільний дар Господеві, Богові батьків ваших» (Ез. 8:21-28). Піст також допоможе нам подолати життєві негаразди.

Піст оновлює наш зв’язок із Богом.

Ісус сказав, що Його учні будуть постити, коли Він вознесеться: «Але настане час, коли в них візьмуть жениха, й тоді вони поститимуть за тих днів» (Мр. 2:20). Коли ж ми постимо, то так потребуємо присутності Бога.

Якщи ми так тяжко добиваємося щирих відносин із Богом, якщо ми прагнемо заново запалити полум’я Божої присутністі, котре колись горіло у наших душах, то повинні постити.

Піст подає нам сили гідно виконати Боже покликання у житті.

Ісус постив заради Свого покликання; ми повинні постити заради нашого призначення. Анна постила, щоби прийшов Месія для Ізраїлю: «… зоставшися вдовою аж до вісімдесят четвертого року, вона не відходила від храму, служачи (Богові) вночі і вдень постом та молитвою» (Лк. 2:37).

Якщо ми бажаємо віднайти своє призначення, то повинні постити, щоби цей час проводити у пошуках Бога, Котрий може пояснити нам Свій задум для нашого життя.

Піст перемагає диявола.

Коли учні не могли вигнати біса, Ісус сказав: «А щодо цього роду бісів, то його виганяють лише молитвою і постом» (Мт. 17:21). Піст допомагає розірвати демонічні кайдани, зняти важкий тягар та подає сили зруйнувати будь-яке ярмо: «Ось піст, який я люблю: кайдани несправедливості розбити, пута кормиги розв’язати, пригноблених на волю відпустити, кожне ярмо зламати» (Іс. 58:6). Він скріплює нас у боротьбі проти демонських атак, з якими ми постійно зіштовхуємося у житті.

Саме від посту ми черпаємо сили для постійної боротьби зі злом та вчимося покладатися на Бога. Хай це нагадування буде корисним для усіх нас. І тоді ми побачимо, як Бог працює у нашому житті.

Фото ілюстративне: pixabay.com

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *