Як нам поводитися з нерозумними та злими людьми?

«Озвався народ: «Чи ти навіжений? Хто тебе вбити бажає?». А Ісус їм у відповідь: «Одне зробив я діло, і ви всі дивуєтесь. Тим то дав вам Мойсей обрізання, – воно й не від Мойсея, лише від предків, – і ви обрізуєте чоловіка в суботу. Чоловік приймає обрізання в суботу, щоб не був закон Мойсея порушений, – ви ж нарікаєте на мене, що я в суботу цілу людину здоровою вчинив! Не судіте з вигляду зовнішнього – судіте справедливим судом!» (Ів. 7:20-24).

Мудрі люди, хоча і не наймудріші та найосвіченіші, проте вони смиренні, благочестиві, відкриті та відповідальні. Ці люди реагують на дійсність та життєві вимоги, змінюючи свої дії та відношення при потребі, щоби дотримуватися того, що є істинним та добрим. Вони вітають виправлення, готові вчитися в інших, витримують критику щодо себе.

Мудрі люди також співчувають іншим та враховують не тільки свої особисті бажання та почуття. Саме через ці риси характеру вони здатні зростати. Час, проведений з ними, інструкції, які ви даєте їм, інвестиції, які ви вкладаєте у них – це все оправдано, бо ці люди здатні на щирі відносини, бажаючи іншим добра.

«Не докоряй кепкунові, а то він тебе зненавидить; докоряй мудрому, – він тебе полюбить. Дай мудрому пораду, він стане ще мудрішим; навчи праведника, і він знання побільшить» (Прип. 9:8-9).

Мудрій людині потрібно давати більше – більше часу, більше спілкування та більше інформації, бо це вигідне вкладення часу та сил. Мудра людина живе силою Святого Духа. Тому слід довіряти мудрій людині та насолоджуватися особистим спілкуванням з ним.

 У кожного із нас є свій особистий досвід, коли нас несправедливо осудили чи просто не розуміли. З такими людьми ми прагнемо більше не зустрічатися, розірвавши будь-які зв’язки та стосунки. В кожного із нас був і такий досвід, коли ми вважали, що знали когось дуже добре і довіряли. Проте ця людина не виправдала наших зусиль, а навіть зрадила чи посміялася, виявившись не тією людиною, якою ми її собі уявляли.

Щоби належним чином спілкуватися із людьми та мати здорове відношення, кожен із нас повинен володіти мудрістю Святого Духа. Адже Він знає кожну людину краще, аніж будь-хто із нас. Бог прагне, щоби всі ми були мудрими та шукали мудрості, щоби ми знали, як поводитися із нерозумними та злими людьми.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *