Яку жінку Біблія називає розумною?

Святе Письмо возвеличує сильних, розумних та кмітливих жінок. І це не повинно нас дивувати, бо, якщо ми глянемо на героїнь Біблії, то багато чого зрозуміємо.

Йохавед, мати Мойсея, мужньо врятували свого маленького сина та дозволила дочці фараона зростити його. Подальшу історію Мойсея ми знаємо: він вивів ізраїльський народ із єгипетського рабства.

Естер, ризикувала своїм життям, щоби врятувати ізраїльський народ. Вона була не тільки вродлива, але й тиха, скромна, енергійна, щиро віддана своєму народу та своїй релігії.

Рут, історія цієї жінки нам добре відома, залишившись вдовою, вона не покидає своєї свекрухи Ноеми, залишається їй вірною та розділяє з нею весь тягар їхнього життя, збираючи колосся і приносячи їх свекрусі. Володар поля, поважний вифлеємлянин Вооз, дальній родич її померлого чоловіка, захоплений її доброчесністю та красою одружується з молодою Рут.

Рахав, мужня жінка, яка ризикувала своїм життя, ховаючи у своєму будинку двох розвідників з війська Ісуса Навина і за те, при взятті міста, була разом з усіма родичами помилувана.

Девора, була жінкою, натхненною Богом, пророчицею, четверта за рахунком суддя (шофет) Ізраїля й пророчиця епохи Суддів. Стала натхненницею і керівницею війни проти Ханаанського царя Явіна

Авігайла, жінка, котра врятувала життя багатьом чоловікам після того, як її чоловік, Навал, розізлив Давида та накликав біду на інших. Спершу вона швидко приготувала для Давида та його людей щедрі дари: хліб, вино, прожарені зерна, коржі, інжир, ізюм. І вийшла напроти Давида та його воїнів, смиренно впала перед ним та пояснила всю ситуацію, прохаючи про помилування. І Давид помилував увесь її дім.

Марія, Мати Ісуса, була у всьому послушна Богові, зносячи всі кривди та поневіряння.

Марія Магдалина, вірна Христова учениця, останньою залишила місце розп’яття Ісуса та перша, хто побачив порошній гріб.

Розумна жінка боїться Господа.

В книзі Приповідок ми знаходимо опис розумної жінки, котра боїться Бога. Вона любить та поклоняється Богові, володіє рідкісними чеснотами та благородним характером, вартує «більше, аніж перлини» (Прип. 31:10). Завжди є вірною та відданою. Люди, котрі знають її, у всьому довіряють їй. «Вона чинить йому добро, а не зло» (Прип. 31:12). Її внутрішня краса випромінює красу Господа.

Розумна жінка ніколи не витрачає намарно ані свій час, ані свої ресурси, ані свої здібності, ані саме життя. Вона здібна, працьовита, вольова, спритна та старанна.

Розумна жінка варта похвали.

Розумна жінка не потребує похвали, але її завжди хвалять за благородний характер та вчинки. Ті, хто знає її, завжди прагнуть бути чимось схожими на неї. Бо все, що вона отримала від Бога, не буде витрачено нею намарно. Її мета, цілі та стандарти завжди сягають висот.

«Коли ж комусь із вас мудрості бракує, нехай просить у Бога, який дає всім щедро й за це не докоряє, і вона йому дасться» (Як. 1:5).

«Хто ходить з мудрими, сам стає мудрим; а хто приятелює з дурним, – той зледачіє» (Прип. 13:20).

Зображення ілюстративне: Tep Ro – Pixabay

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *