Проповідь на неділю всіх святих

Свято Всіх Святих ставить перед нами питання: «Чи хочу я бути дивним для цього світу? Багато святих в очах світу, в очах своїх сучасників, були диваками.

Про це ми читаємо в Євангелії від Матея (Мт. 5:1-12). Господь називає блаженними плачучих, засмучених, переслідуваних за правду. Господь говорить про це не тому, щоб ми від чогось відреклися, але Він хоче, щоб ми уподібнювались до Нього. Сьогоднішнє свято пригадує нам із вами, що святість є нашим покликанням, маємо прагнути до неї. І, якщо ми поглянемо на життя святих, то помітимо, що їх переповнювало прагнення святості, вони прагнули Бога понад усе.

А чого прагне наша душа, чого прагнемо ми? Чи ми прагнемо бути подібними до світу, чи прагнемо Бога та святості?

Бути святим не є так просто. Щоб стати святим потрібно, у першу чергу, бути правдомовним. Адже бути святим – це бути індикатором того, що є добре. Потрібно шукати святості, молитись за неї, просити її. Чи у кожній окремій ситуації нашого життя ми прагнемо бути подібними до Бога? Потрібно співпрацювати із Богом і то не тільки щонеділі чи щосвята, але співпрацювати із Богом кожен день нашого життя.

Маємо зрозуміти, що святість не полягає у якомусь емоційному піднесенні, але святість проявлятись у нашому життя, у нашому прагненні завжди перебувати у Бозі, постійно співпрацюючи із Богом і постійно вибирати Його дорогу.

Святість також означає бути даром для іншого, для того, хто стоїть на моїй дорозі життя. Кожен християнин покликаний до святості й покликаний до любові. Святість – це не розкіш, не диктат, не тягар, а привілей, дар та велика честь. Святість – це та велика честь, на яку ми маємо відкритись, яку ми маємо відкривати щодень. Господь насправді прагне, щоб ми були святими, а святими ми зможемо стати тільки тоді, коли будемо жити цими 8 блаженствами: «Блаженні вбогі духом, бо їхнє Царство Небесне. Блаженні тихі, бо вони успадкують землю. Блаженні засмучені, бо будуть утішені. Блаженні голодні та спраглі справедливості, бо вони наситяться. Блаженні милосердні, бо вони зазнають милосердя. Блаженні чисті серцем, бо вони побачать Бога. Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться. Блаженні переслідувані за правду, бо їхнє Царство Небесне. Блаженні ви, коли вас будуть зневажати» (Мт. 5:1-12)

Щоб бути святим замало тільки не грішити. Та людина, котра говорить, що «я не грішу, не є до кінця християнином, бо це є Старий Заповіт. Новий Заповіт полягає у двох заповідях любові та у цих заповідях Блаженств. Тому Господь заохочує, щоб ми були святими.

Є одна гарна історія, гарна притча. Жив один чоловік, який усім допомагав, для усіх знаходив час, на кожну людину дивився як на Ісуса. І бачив у кожній людини не те, що вона має, але ким вона є насправді. З усіма прагнув бути радісним, чесним. Одного дня Бог прикликав ангела і сказав: «Піди до нього і вчини йому все, про що він попросить».

Ангел прийшов до чоловіка і каже: «Бог мене послав до тебе, скажи мені чого ти бажаєш у своєму житті, я можу виконати будь-яке твоє бажання. Хочеш мати дар оздоровлення?». А цей чоловік відповідає: «Хай Бог лікує». «Може хочеш, щоб на твоє слово навертались люди?». А чоловік відповідає: «Хай Боже слово це чинить, я не прагну цього робити». «Може хочеш, щоб про твої добрі вчинки знали інші, щоб ти прославився? «Не роби цього, –  відповідає чоловік, бо я є великим грішником». Та ангел не здається, але продовжує говорити: «Я мушу тобі дати якийсь дар». Тоді чоловік каже: «Зроби щось таке, що навіть я про це не буду знати». І цей чоловік отримав дар, що його тінь одержала певну силу. Тоді, коли тінь цього чоловіка падала на хворих, вони ставали здоровими; коли падала на сумних, вони ставали радісними; коли падала на суху, неродючу землю, то вона починала родити. І цей чоловік, мандруючи світом, багатьом приносив добро та благословення, сам навіть не знаючи, коли та як.

Маємо надію та віримо, що таких святих багато є тут, зараз, посеред нас. Вони є і, дякуючи їм, світ продовжує своє існування.

Будьмо також і ми святими, подібними до цього чоловіка!

Джерело: “Духовний Дзвін”

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *