Безвідповідальність у християн

«Уважайте пильно, як маєте поводитися» (Еф. 5:15), – закликає кожного із нас апостол Павло. Зміст цих слів: християни у своєму житті повинні бути пильними, уважними, обережними та обачними – поводитися «не як немудрі, а як мудрі» (Еф. 5:16). Християни постійно провадять боротьбу із ворогом людського роду, дияволом, тому і повинні бути, немов воїни на стежці війни: акуратними, обережними та зібраними. Добрий воїн завжди буде обачним – він заздалегідь намагається передбачити, звідкіля можуть в нього стріляти, де можуть бути заміновані стежки, де чигатиме засада, яку зброю може застосувати до нього ворог. Якщо воїн буде поводитись безтурботно і безвідповідально, то дуже швидко його побачить ворог і розправиться з ним, бо він буде легкою мішенню для нього.

Так само і з християнами: щоби оминути стріли та кулі, котрими так щедро сіє ворог, вони повинні бути серйозними та обачними. «Не грайте своїм спасінням», – опам’ятовує нас святитель Ігнатій. А ми, навпаки, у своєму житті прирівнюємося до школярів, котрі поводяться нерозумно та безтурботно. Тоді ми стаємо відкритими до стріл лукавого, котрий наносить людській душі непоправних ран, котрі буває тяжко, а іноді й неможливо вилікувати.

Наша Церква містить чимало законів, моральних норм, Божих заповідей, котрі допомагають людині серйозніше та уважніше відноситися до себе та до свого християнського шляху. Бо гріх – це смерть, це отруйна гадюка, укус якої може бути смертельним. Яка ж тоді нормальна людина буде загравати з гадюкою чи коброю? Якщо з ними гратися, то рано чи пізно, вони неодмінно вжалять. То чому ми не боїмося загравати з своїми гріхами?

Ми, як християни, завжди повинні бути на сторожі свого життя, бути уважними та розважливими. Не граймося зі своєю вічною участю: спасінням чи погибеллю. Адже, за словами апостола Павла: «Противник ваш, диявол, ходить навколо вас, як лев ревучий, шукаючи, кого б пожерти» (І Петр. 5:8). Наслідуймо тих обачних воїнів, мудрих та досвідчених, котрі уважно вивчають військову тактику, щоби потім без жодних помилок та промахів вести бій. І тоді перемога буде нашою, ворог не встоїть і не причинить ані нам, ані нашій душі жодної шкоди.

Фото ілюстративне, створене:Pexels для сайту Pixabay

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *