Чи треба дискутувати зі Свідками Єгови?

svidku_jwДискусія зі Свідками Єгови важка й неможлива, оскільки їх вуха й серця герметична закриті перед будь-якою логічною й богословською аргументацією.

Через тривале «студіювання» «Вартової башти» і коментарів, писаних і видаваних анонімними авторами Товариства «Вартової Башти», не тільки мислення, а й уся психіка окремих Свідків підлягає такій зміні, що за ту вигадану «правду» вони навіть готові віддати власне життя.

У листі Христини з околиці Гожова Великопольського читаємо: «Волію втратити руку або ногу, аніж віру в запевнення Єгови, об’явлене через «Вартову Башту», чи обіцяний рай. Якщо потраплю в рай, рука чи нога мені відросте. Якщо втрачу віру в «Вартову Башту», згину в Армаґедоні і не побачу раю».

Ось така духовна пожива пливе брудним каналом з Брукліна, отруює душі багатьох шляхетних людей і закриває їм очі на джерело Правди.

«Вартова Башта» глибоко переконала кожного рядового Свідка, що він опанував «єдино правильне» розуміння Святого Письма. У розмовах з віруючими людьми, свої твердження Свідки нібито обґрунтовують Святим Письмом, намагаються довести, що живуть згідно зі Словом Божим і згідно з Ним навчають, хоч насправді – це звичайне маніпулювання текстами Святого Письма.

В організації Свідків Єгови ніхто не може мати власної думки, сумнівів, ніхто не може говорити інакше, ніж вчить «Вартова Башта», бо йому відразу дорікають або виключають зі збору.

Божена Нойрберґ і Едвард Шведка у відкритому листі до Свідків Єгови в 1988 році написали: «Кожна вільна думка, самотужки винесене з Біблії переконання, кожен сумнів трактовані як зараза і як зараза «вогнем і мечем» знищені».

Нема, отже, нічого дивного, що з цими людьми не можна нормально говорити, оскільки вони дозволили відібрати у себе не тільки, як читаємо далі в листі, «духовну волю, але й звичайну людську гідність». Автори листа стверджують: «Ми є майже статистичними номерами, повинні слухати і докладно повторювати науку, працювати й мовчати /…/. Це формує з рядових членів організації здисципліновану, але залякану армію бруклінських невільників, які сліпо виконують усі розпорядження».

Димова завіса фанатизму заслонила їм очі, обмежила розумові горизонти, охолодила їхні серця до потреб людей інших поглядів. Вони стали сліпим знаряддям Товариства «Вартова Башта» в боротьбі з Церквою в сучасному світі.

їх поведінка позначена нетолерантністю та наполегливістю в пошуках нових учнів, і випливає не з щирої любові до Бога, а з бажання запевнити собі прихильність керівників і ласку в день Армаґедону.

Фанатизм знищив їх правдиву віру і релігію разом із почуттям братньої любові до інших віросповідників, оскільки екуменізм, як вони вважають, є справою сатани.

У бесідах з людьми інших поглядів Свідки Єгови діють на засадах несподіваності, захоплення зненацька, щоб заімпонувати співрозмовникові і підкреслити свою перевагу в розумінні Святого Письма.

Дискусій вони, як правило, не люблять, хоч ніби й провокують і заохочують до них. Прагнуть, щоб люди покірно вислуховували їх проповіді, сплановані заздалегідь.

Свідки Єгови багато пророкують, хоч їх пророцтва не збуваються. Адже Святе Письмо застерігає, що «…пророк, який насмілився б вістити в моєму імені щось, чого я йому не заповідав, або промовляти в ім’я інших богів, – такому пророкові смерть /…/ Коли пророк промовив у ім’я Господнє, а його слово не збулось і не справдилось – то це слово не від Господа…” (Втор. 18, 20-22; Єр. 28, 9).

Святе Письмо також застерігає від фальшивих учителів: «А коли хтось навчає інакше й не притримується здорових слів, слів Господа нашого Ісуса Христа та побожної науки, той засліплений гордістю, нічого не розуміє, хворий на пусті змагання та словесні суперечки» (1 Тм. 6, 3-4), і  «якщо хтось до вас приходить і цього вчення не приносить, того до хати не приймайте і не вітайте. Бо, хто його вітає, той бере участь у його лихих вчинках» (2 Йо. 1, 10-11).

Тому на пропозицію Свідків Єгови навчити вас Божого Слова треба впевнено, але з любов’ю, подякувати. Якщо й після цього не хочуть виходити з вашого дому, можна запросити їх до спільної молитви, тоді відразу вийдуть, боячись стати співучасниками ідолопоклонства у їх розумінні вашого наміру.

Свідки не мають Божого Духа, оскільки зреклися його і воюють з Ним. Тому Святий Дух не може пробитися крізь шкаралупу зневіри до їх розуму, щоб перетворити Свідків Єгови в дітей світла. Однак про спасіння Свідків треба дбати, бо вони – наші брати і сестри, які, на жаль, потрапили в сіті облуди й вибрали дорогу, що веде до загибелі. Важливим засобом навернення Свідків Єгови є молитва. Ісус сказав, що деяких злих духів можна вигнати з людини тільки молитвою і постом (пор. Мр. 9, 29; Мт. 17, 21). За Свідків Єгови треба часто молитися, щоб їх серця відкрилися для Правди, якої вони не знають. Навернення Свідків Єгови дуже нелегке, але можливе.

Софія Клімовська. “Що ти знаєш про Свідків Єгови?”

Джерело

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *