Божественість Ісуса Христа

«Господь мій і бог мій»… «побачив мене, то й віруєш. Щасливі ті, які, не бачивши, увірували!» (Ів. 20, 28-29).

Свідки Єгови переконано твердять, що Христос не є Богом. Згідно з їхнім ученням, Він є лише Сином Божим і тому не має повноти божественності, притаманної Його Небесному Отцю — Єгові. Вони навчають, що Ісус перед воплоченням був архангелом Михаїлом, але пізніше, народившись з невісти людського роду, став людиною.

Свідки Єгови вперто дотримуються назви «Син Божий» і без усяких вагань відкидають ті цитати зі Святого Письма, які вказують на Христа як Бога. Однак уже той факт, що Він є Сином Божим (див. Євр. 1, 5), свідчить про Його божественність.

Загляньмо до Святого Письма і знайдемо, що Христос є не ли­ше людиною, але й правдивим Богом. Святе Письмо говорить, що є один Бог — Творець неба і землі, який не має ані початку, ані кінця. Господь існує в трьох Особах: Отця, Сина і Святого Духа. Свідки Єгови визнають Бога Отця, але відкидають божество Сина, вважаючи Його не співістотним з Отцем. Ісус, згідно з їхнім ученням, не є Творцем, а першою істотою, сотвореною Богом.

Проповідування подібних теорій не має нічого спільного з Євангелієм, з навчанням апостолів і зі словами Бога Отця. Адже Він чітко називає свого Сина, Ісуса Христа, — Богом:

«Оповіщу про постанову. Господь сказав до мене: “Син мій єcu ти, я породив тебе сьогодні”» (Пс. 2, 7).

І далі: «Сказав Господь Владиці моєму: “Засядь праворуч мене, доки не покладу ворогів твоїх тобі підніжком”» (Пс. 110, 1).

До Сина: «Престол твій, Боже, по віки вічні: берло правоти — берло царства твого. Ти любиш справедливість і ненавидиш беззаконня: тому помазав тебе Бог, Бог твій, миром радості над друзями твоїми» (Пс. 45, 7-8).

Також: «Ти, Господи, напочатку заснував землю і небеса — діло рук Твоїх» (Євр. 1, 10).

Сам Бог Отець звертається до Сина: «Боже». Свідки Єгови від­мовляються наслідувати Бога Отця, котрий визнає Бога в особі Ісуса Христа, не слухають того, що говорить сам Христос, аби люди визнавали Сина на рівні з Отцем:

«Щоб усі почитали сина так, як отця почитають. Сина хто не почитає, той не почитає Отця, який послав Його» (Ів. 5, 23).

Отже, коли прославляємо Отця, то так само треба прославляти й Сина, бо, як вчить нас Ісус Христос у наведеному вірші, це є воля Отця. Хто не визнає Христа як Бога, той не виконує волі Отця.

Свідки Єгови навчають, що ці вислови не слід розуміти бук­вально, тому що Святе Письмо і диявола називає богом (див. 2 Кор. 4, 4). Справді, Святе Письмо називає диявола богом, але бо­гом «цього світу». Писання подає сумний факт про те, що багато людей служать дияволу, не Богові, і визнають його своїм богом. Зате в Біблії немає вірша, в якому Господь звертався б до диявола так, як звертається до Христа: «Ти, о Боже», «Ти, о Господи». Цими словами Небесний Отець визнає свого Сина Ісуса Богом.

Святе Письмо підтверджує, що так Бог не назвав жодного з ан­гелів (див. Євр. 1, 5), не кажучи вже про диявола. Біблія називає диявола богом цього світу лише тому, що багато людей всупереч волі Бога служать і поклоняються йому. Писання також наголошує, що Ісус, якому, згідно з правом Божим, всяке сотворіння служить, і перед яким «всяке коліно приклонилося, на небі, на землі й під зем­лею» (Флп. 2, 9-10), є Богом усіх. Цю правду підтверджує сам Отець, коли звертається до Ісуса: «Ти, Господи», «Ти, Боже». У такій формі Він не звернувся до жодного створіння, лише виключно до другої Особи Божої — Ісуса Христа.

Якщо висловлюємо свою любов до Бога Отця словами, які вжив Його Син у Господній молитві, то також повинні висловити свою любов до Сина словами, якими возвеличив Його Бог Отець, називаючи Богом. Отже, якщо Свідки Єгови заперечують докази Бога Отця про божество Сина, то таким чином виправляють Бога Єгову: «Помилився Ти, Боже Єгово, називаючи свого Сина Богом. Ми, свідки Твої, глибше вникаємо в зміст Святого Письма і знаємо, що Христос є лише Твоїм Сином, але ніколи Богом!»

У Діяннях апостолів читаємо:

«Був у Дамаску один учень, на ім ’я Ананія. Господь сказав до нього у видінні: “Ананіє!” Той озвався: “Ось я, Господи Тоді Господь до нього: “Встань та йди на вулицю, що зветься Простою, і шукай у домі Юди Савла на ім’я Тарсянина: он він молиться”. І бачив (Савло) у видінні чоловіка, на ім ’я Ананія, як він увійшов і поклав на нього руки, щоб прозрів знову. Ананія ж відповів: “Господи, чув я від багатьох про того чоловіка, скільки він зла заподіяв твоїм святим в Єрусалимі…” Але Господь сказав до нього: “Іди, бо він для мене вибране знаряддя… ” Відійшов Ананія і, увійшовши в дім та поклавши на Савла руки, мовив: “Савле, брате!Господь послав мене, Ісус, що з ’явився тобі в дорозі… ”» (Ді. 9, 10-17).

Із цього вірша бачимо, що це Господь Бог покликав до себе Ананію, котрий Йому відповів: «Ось я, Господи». А наступні вір­ші доводять, що тим Богом, який покликав Ананію, був Ісус Христос.

Чи потрібні ще докази на підтвердження божественносте Хри­ста? Однак, Свідки Єгови відкидають і це. Відкидають таке вагоме підтвердження Святим Письмом божественносте Ісуса Христа тіль­ки тому, що відстоюють ті погляди стосовно особи Христа, які по­дають їм засновники їхньої організації.

Г. і А. Щепанські, Т. Кунда, Святе Письмо заперечує навчання Свідків Єгови.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *