Святий Миколай – взірець християнської любові

Дорогі брати та сестри у Христі, щиросердечно вітаю усіх нас із величним та світлих храмовим празником Святителя та Чудотворця Миколая. Напевно, немає на землі такої країни, в котрій не знали б імені святого Миколая. Величний та строгий, але люблячий, благородний та милосердний учитель, священик, єпископ.

Із сторінок його життя дізнаємося про його виховання та зростання. З раннього дитинства він виховувався під пильним та люблячим проводом свого дядька, також святого Миколая, в християнській вірі. Як став священиком, то ще більше розпочав трудитися на славу Божу, бачимо, як він втихомирює морські вітри на своєму шляху до Святої Землі. Як став єпископом міста Міри, то для всіх народів закарбував обрах християнського подвижника. Бачимо, як він відстоює Христову науку на Вселенському Соборі, коли відкидає єресь Арія, як визволяє та захищає невинно засуджених, як позбавляє сім’ю від ганьби, таємно підкинувши три мішечка із золотом і, як після своєї смерті, відійшовши до Господа, не перестає чинити чуда, показуючи силу Божу.

Святитель Миколая якось по-особливому близький кожному християнському серцю, близький саме через свою простоту та доброту, любов та милосердя. Все його життя – яскравий приклад смиренності, любові, милостині, справедливості, такий прекрасний відблиск Христового Євангелія.

Бажаю усім нам з чистим серце, наповненим любов’ю та милосердям, всепрощенням та справедливістю, зустріти це наше храмове свято на честь Божого Святителя Миколая. І не тільки зустріти, але і провести в радості та подяці Божій за все прожите життя, благаючи Господа про мир та любов у нашій парафії та цілому світі.