Полюби ближнього свого: залишайся вдома!

На фоні катастрофічних подій Євангеліє набуває неоціненного значення.

Коли Бог захитав основи вселеної, коли Він вніс Свої корективи у людську впевненість, людські цінності, людський прогрес, то чимало людей вперше задумалися про Нього, як про істинного Творця та Владику. Коронавірус подає нам чимало можливостей, через які ми можемо вказати людям на Христа. Ми бачимо так багато різноманітних онлайн-ресурсів з різних куточків світу, про які ми навіть і не здогадувалися. Скрізь, де тільки сягає всесвітня мережа Інтернету, звучить Христове Євангеліє, що мимоволі задумуєшся над словами Святого Письма: «І ця Євангелія Царства буде проповідуватись по всьому світі, на свідоцтво всім народам. І тоді прийде кінець» (Мт. 24:14).

Щоби правильно використати цю можливість кожен із нас має навчитися бути практичним. Це не час для безтурботності чи показної сміливості, але і не час для паніки. Настав час прислухатися до мудрої поради.

Як нам бути мудрими у цей час? Найперше, слід перевіряти інформацію, котру знаходимо в соціальних мережах. Дивним є те, що в епоху нечуваного доступу до інформації, саме в час кризи, соціальні мережі поширюють дезінформацію, провокуючи ще більшу істерики, сіючи паніку та страх.

В ці дні нам, як християнам, правильно буде покладатися тільки на офіційні джерела інформації. Для того Господь і дав нам Свою Церкву, Патріархів, Митрополитів, священиків, щоби ми мали кого слухати. Дотримання їхніх вказівко буде свідчити, що ми любимо Бога та робимо добро для своїх ближніх.

Дивним є те, що ми можемо виявити свою любов до своїх сусідів, друзів, рідних саме тоді, коли не будемо їх бачити та відвідувати. В цей час пандемії – це найкращий вияви турботи та любові. Бо не страх, а саме любов повинна штовхати нас до дотримання соціальної дистанції.

Обмеження, котрі ми всі відчуваємо, незручні, але, якщо ми любимо своїх ближніх, то будемо сприймати їх серйозно. Ми можемо і не бути в категорії ризику, ми можемо відчувати себе молодими, здоровими, повними сил та енергії. Проте саме любов вимагає, щоби ми думали про інших більше, аніж про себе. Ми приймаємо міри проти поширення коронавірусу не тільки через те, що ми боїмося чи турбуємося про власне здоров’я, але тому, що нам не байдужа доля інших людей, яким ми можемо нашкодити своєю нерозважливістю.

Нам, як християнам, потрібно в смиренні та надії на Бога, очікувати того часу, коли ми зможемо поглянути на ці дні як на минулу історії нашого життя, даючи надію тим, кого вони перемінили.

Сьогодні ж, ми маємо приймати усі ті міри безпеки заради тих, хто може перебувати в групі ризик, в небезпеці заразитися смертельним вірусом. Ми маємо і далі ширити Христове Євангелії, залишаючись по своїх домівках, молитися, зачинивши двері своїх будинків, щоби ім’я Господнє звучало звідусіль.

В ці важкі дні ми маємо виявити свою любов, залишаючись вдома.

Фото Ілюстративне: PIXABAY

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *