В УГКЦ вперше відзначать День Божого Слова

В неділю, 26 січня 2020 року, Католицька Церква вперше відзначатиме Неділю Божого Слова, яку встановив Папа Франциск Апостольським листом у формі motu proprio «Aperuit illis», який було опубліковано 30 вересня 2019 року.

Неділя Божого Слова має екуменічне значення, зважаючи на те, що вона відзначається в той самий період літургійного року, що й День діалогу між євреями й католиками і Тиждень молитов за єдність християн. Встановлення цієї неділі – це бажання зробити ще один крок в екуменічному діалозі.

Президент Папської Ради сприяння новій євангелізації, архиєпископ Ріно Фізікелла, зазначає, що в усьому світі виникли численні душпастирські ініціативи, спрямовані на поширення, вивчення та глибше пізнання Святого Письма. Цитуючи Апостольський Лист Папи Франциска «Aperuit illis», архиєпископ підкреслив, що встановлення цього особливого дня є відповіддю на «численні прохання, які […] надійшли з боку Божого люду, аби в усій Церкві можна було відзначати Неділю Божого слова в єдності намірень».

«Тому Неділю Божого слова, – наголосив ієрарх, – можна розглядати як душпастирську ініціативу нової євангелізації, що має на меті оживити відповідальність вірних за пізнання Святого Письма та сприяння тому, аби воно було живим через постійне передавання й розуміння, здатне надавати сенсу життю Церкви в різних обставинах життя».

На логотипі Неділі Божого Слова зображений Христос та Його учні дорогою до Емаусу. Цю ікону написала сестра-бенедектинка з Єгипту Марі-Поль Фарран, котра померла в травні минулого року. На іконі зображено Христа, який тримає в руках сувій – Святе Письмо, бо Він є сповненням Писань; поруч із Ним зображені двоє учнів, один з яких тримає в руках посох паломника; зірка символізує євангелізацію; напрямок стіп персонажів вказує на те, що вони прямують вперед, що означає постійний динамізм євангелізації.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ та Vatican NEWS

 

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *