Будьте терпеливими

«Хто терпеливий, той великий розум має» (Прип. 14:29).

Наше людське життя складається із припливів та відпливів. Часами Бог прагне, щоби ми діяли дуже швидко, а інколи Він бажає, щоби ми не квапилися.

Та й сама книга Приповідок підкреслює: «Хто терпеливий, той великий розум має» (Прип. 14:29). Давайте розглянемо ті періоди нашого життя, коли Бог прагне нашого сповільнення.

По-перше, ми завжди повинні діяти, не поспішаючи, особливо, коли є конкретна ситуація, а ми не володіємо жодними фактами. Хоча людська натура імпульсивна та спонтанна, й не рідко ми чули фразу: «Йди за покликом свого серця». Нам потрібно все зважити і пам’ятати слова Біблії: «Лукаве над усе у світі серце людське – і ледаче! Хто його збагнути може?» (Єрем. 17:9).

Почуття можуть завести нас в протилежну сторону від добра та благополуччя. Тому тут дуже важливо для нас мати об’єктивний погляд, погляд із сторони. І на допомогу нам приходить, звичайно, що Біблія, яка вчить: «Хто, не вислухавши, відповідає, дурнота на того й сором» (Прип. 18:13).

 Якщо у нас недостатньо фактів, не поспішаймо. Не покладаймося на свою інтуїцію, серце чи почуття. Потрібно виділити час, щоби ознайомитися з даною ситуацією, поцікавитися об’єктивними поглядами зі сторони.

По-друге, не квапмося щось вирішувати, коли ми ображаємося, гніваємося чи буваємо пригнічені. Коли ми ображені, ми можемо відповісти образою, швидше за все відомстити, аніж вчинити по-мудрому. Вчімося від апостола Якова: «Знайте, мої улюблені брати: хай кожен буде скорий до слухання, повільний до говорення, непоквапний до гніву» (Як. 1:19). Дивна послідовність слів у цьому рядку: скорий, повільний, непоквапний. Якщо ми будемо більше слухати і не квапитися розмовляти, то ми ніколи не створимо таких ситуацій, котрі приведуть до гніву та зневаг. Якщо ж ми, навпаки, поспішаючи, щось почули, щось прослухали, але прагнули вкласти своїх «п’ять копійок», то це приведе до такої ситуації, в якій буде панувати гнів, роздратування, образи. Адже про це говорить і Біблія: «Хто терпеливий, той великий розум має; а хто на гнів запальний, виявляє дурноту» (Прип. 14:29).

Інша чудова цитата стверджує: «Серце праведного обдумує, що має відповісти» (Прип. 15:18). Іншими словами: праведники спочатку думають, а згодом і говорять.

Звичайно, що людське життя багатогранне та різноманітне. На жаль, в ньому переважають почуття злоби, агресії, образ, роздратованості. Проте не слід впадати у відчай, а відкривати Біблію і читати слова, котрі нас навчають і підбадьорюють: «Гаряча людина здіймає сварку, а лагідна втихомирює незгоду» (Прип. 15:18). Не приймаймо швидких рішень, через які ми будемо переживати та жаліти. Замість того, щоби слухати своє серце, не квапмося, чинімо обдумано та виважено.

І пам’ятаймо: «Хто терпеливий, той великий розум має» (Прип. 14:29).

Фото, ілюстративне: Hans Braxmeier із сайту Pixabay

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *