Навіщо давати десятину?

Якщо ми бажаємо отримати від Бога благословення, то повинні віддати Йому перше місце в сфері фінансів. Це ми бачимо на прикладі десятини: повертаємо Богові 10 відсотків свого доходу.

В Святому Письмі ми знаходимо цитати, в яких пояснюється, що Бог обіцяє тим, хто віддає десятину.

«Шануй Господа тим, що ти маєш, та первоплодами всіх твоїх прибутків, і твої клуні будуть ущерть повні, твої винотоки вируватимуть молодим вином» (Прит. 3:9-10). Бог благословляє добрим врожаєм та примноженням багатств.

Чому Бог говорить, щоби ми віддавали десятину?

«Даватимеш точно десятину з усього врожаю твого посіву, з того, що виросте в полі щороку. І їстимеш перед Господом, Богом твоїм, на місці, яке вибере він, щоб там поставити своє ім’я, десятину твого зерна, твого молодого вина й твоєї олії й перваків твоєї високорослої та дрібної скотини, щоб ти навчавсь, поки життя, боятися Господа, Бога твого» (Втор. 14:22-23). Бог не потребує наших грошей. Він прагне отримати наше серце, Він хоче, щоби ми навчилися Йому довіряти.

Кому віддавати десятину?

«Приносьте всі десятини до комори, щоб була пожива в моїм домі, і таким робом випробуйте мене, – говорить Господь сил, – чи не відчиню вам загат небесних і не виллю на вас благословення понад міру?» (Мал. 3:10). В Старому Завіті десятини зберігалися в Храмі, а в наш час – у наших Церквах.

Коли потрібно віддавати десятину?

«Першого дня тижня кожний з вас хай відкладає в себе, збираючи, що може заощадити, щоб збірок не робити тоді, коли сам прийду» (І Кор. 16:2). Під час богослужінь потрібно віддавати десятину. Коли ми приносимо десятину Богу в перший день тижня, неділю, першу частину наших грошей, в першу частину нашого дня, тоді ми наголошуємо, що Бог займає в нашому житті перше місце.

І тоді ми побачимо, як Бог благословляє, діє та наповнює наше життя Своєї благодаттю.