Аура: факти проти міфів

AyraНапевно, немає в нашій країні людини, яка б не чула слова «аура» або його синонім «біополе». Численні екстрасенси пропонують налагодити цю ауру. Всім бажаючим, за помірну плату, пропонують зробити фотографію аури на фото. Бізнес є бізнес, якщо є попит, знайдеться пропозиція.

Слово «аура» походить від латинського слова «aura» – подих, вітерець. Під аурою в езотериці – окультизмі – екстрасенсориці розуміють сукупність якихось енергетичних полів живого організму.


Відразу ж хочу зауважити, наука ніякої езотерично-окультної аури не знає. Факти такі: «…академік Ю. В. Гуляєв і професор Е. Е. Годик, багато років розробляли прилади для вимірювання полів і випромінювань в космосі, на Землі і під водою, використовували свою апаратуру для вимірювань полів практично здорових людей. Вони довели наявність семи типів випромінювань і полів тіла людини: інфрачервоне, теплове, радіотеплове, акустотеплове випромінювання; оптична хемілюмінесценція; електричне поле, магнітне поле. Крім того, ще є хімічна мікроатмосфера… За сумарним електричним полем практично здорові люди мало відрізнялися між собою» [Моисеева Н. И. Биоритмыжизни. СПб.: Атон, 1997. С. 30-31]. Дослідження цих вчених свідчать що екстрасенси в жодному випадку на ці фізичні випромінювання вплинути не можуть [Моисеева Н. И. Биоритмыжизни. СПб.: Атон, 1997. С. 30-31]!

Часто, при спробах довести існування аури, робляться посилання на ефект Кірліана. У чому його суть? «Ефект Кірліана – це фотографування об’єкта в високочастотному полі. Знизу до об’єкта (ним може бути лист рослини, долоня, будь-яка пластина) підключається високочастотний генератор напругою до 200 тисяч Вольт з частотою від 75 до 200 тисяч Гц. На об’єкт кладеться фотоплівка, а зверху розташовується обкладка, до якої підключається другий контакт генератора. Між об’єктом і обкладкою проскакують мікроіскри, які проходять через фотоплівку і точково засвічують її. Ось ці сліди після прояву плівки і є ефект Кірліана. Розподіл іскорок залежить від стану об’єкта (скажімо, вражений листок хворобою чи ні) і в принципі може використовуватися для діагностики, але не має жодного відношення до «світіння біополя», аури. Коли який-небудь журнал поміщає фотографію долоні, зроблену методом Кірліана, а видає її за ауру – світіння долоні екстрасенса, видиме неозброєним оком, то це звичайне шарлатанство, що має на меті ввести в оману недосвідченого читача… » [Лебедев В. П. Вечность мифа об экстрасенсорном восприятии / Проблема ценностного статуса науки на рубеже XXI века. СПб.: РХГИ, 1999. С. 250.] По суті, ефект Кірліана простий: поміщають об’єкт в електромагнітне поле і фотографують, але не ауру, а це електромагнітне поле, тобто джерело випромінювання не тіло людини, а генератор.

Хочете зробити фотографію своєї «аури»? Технологія виготовлення таких знімків проста. Поляроїд поміщають в корпус, в цьому корпусі розташовують ряд кольорових лампочок, дріт від них іде до підлокітників крісла, до них прикріплений прилад, який вимірює опір вашого тіла. Сідаєте на крісло, кладете руки на підлокітники, міряється ваш опір, в залежності від цього загоряється в корпусі перед поляроїдом ряд лампочок, тому що опір у різних людей має розкид, то і кольори виходять трохи в різній комбінації і яскравості. Далі через такий своєрідний світлофільтр поляроїд вас знімає. Ви отримали забавний знімок, самого себе в оточенні різноманітних кольорових плям, але причому тут аура? Жодних ваших випромінювань таким чином сфотографувати не можна.

З’явилися останнім часом прилади, які при фотографуванні «аури» використовують комп’ютер, але логіка їх роботи приблизно така ж, як і у вищеописаних приладів. Жодних наукових методів фотографування аури не існує.

http://stavroskrest.ru

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *