Хочете бути щасливими – станьте милосердними?

«Чоловік милосердний творить добро собі самому, жорстокий мучить власне тіло» (Прип. 11:17).

Бог, створюючи світ, дарував йому універсальні принципи. Один із таких принципів добре відомий нам: чи більше ми будемо допомагати іншим, тим більше успіху ми досягнемо у житті. Адже щастя не в тому, щоби замкнутися у собі й жити для самих себе, а в тому, щоби присвятити своє життя служінню ближньому.

В книзі Приповідок ми знаходимо ще один принцип: «Чоловік милосердний творить добро собі самому, жорстокий мучить власне тіло» (Прип. 11:17). Ми завжди отримуємо у житті те, що посіємо. І це ми бачимо на прикладі Йова. Його історія дуже добре відома усім: багатий чоловік мав усе. І в одну мить втратив усе: здоров’я, багатство, роботу, сім’ю. Його друзі не відвернулися від нього у найважчі хвилини життя, але чи були із ним милосердними, чи допомогли йому? На жаль, ні. Вони осуджували його, критикували й сумнівалися у його праведності. Вони навіть намагалися показати йому всі його хиби й помилки, що й привели до жалюгідного становища.

Велика переміна в житті Йова відбулася тоді, коли він милосердно молився за людей, котрі його висміювали й критикували: «І Господь привернув Йова до першого стану, коли він помолився за своїх приятелів. І помножив Господь усе, що Йов мав, удвоє» (Йов. 42:10).

Ми також можемо виявити своє милосердя до інших – навіть до тих, хто нас критикує та осуджує. Кожен із нас може прожити своє життя як той, хто осуджує чи, як той, хто чинить милосердя. І, якщо ми виберемо осудження, критику та насмішки, то неодмінно отримаємо те, що будемо сіяти. І станемо не тільки нещасливим, але й нікому непотрібними.

Кожен може зробити правильний вибір. Ми можемо стати або агентами осудження у цьому світі, або посланцями милосердя. Коли ж виберемо милосердя, то побачимо, як переміниться не тільки наше життя, але й усі, хто поруч із нами.

Пам’ятаймо слова Ісуса Христа: «Блаженні милосердні, бо вони зазнають милосердя» (Мт. 5:7). Хочете бути щасливими – станьте милосердними?

Фото ілюстративне Daniel Reche із сайту Pixabay

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *