Як в першу Пасху….

Народ Ізраїлю був обмежений стінами своїх будинків, очікуючи, поки закінчиться десята Божа кара… саме так і виглядала перша Пасха тисячі років назад.

Тоді Бог сказав ізраїльтянам, що для того, щоби ангел смерті пройшов повз них, залишивши в живих їхніх первенців, кожна сім’я мала принести в жертву агнця, помазавши його кров’ю «…одвірки і наддвірок у домах» (Вих. 7:12). Сім’ї, котрі «погодилися» виконати цю Божу умову, залишилися неушкодженими. Ізраїльський народ із етнічної групи перетворюється на спільноту вірних.

Празники і їхнє значення сьогодні.

Біблійні празники дивовижні. Всі вони створені Богом, щоби кожна людина могла співпереживати разом із Ним. І всі вони вказують на Ісуса Христа, довгоочікуваного Месію, котрий має визволити людей від рабства гріха та диявольської влади.

Чи не схожа наша цьогорічна Пасха із тією, такою далекою першою Пасхою? Навколо вирує смертельний вірус. Кожна сім’я має залишитися вдома, як тоді це зробили ізраїльтяни, коли ззовні чигала смертельна небезпека. Ангел смерті забирає тисячі життів. В нас є інструкції. В нас є надія. Наша Пасха в цьому році буде відбуватися по-іншому. Бог нагадує нам про Себе.

Ми повинні сидіти і думати. Ми обмежені стінами наших будинків, але в нас так багато різноманітних можливостей молитися, співпереживати, прощати та любити. В нас з’явився час, щоби помічати тих людей, котрі перебувають завжди з нами: наших рідних, дітей, дружин та чоловіків. У нас є час, щоби зрозуміти цінність сім’ї, обов’язки батьківства, щоби навчитися слухати один одного і думати про Бога.

Цьогорічне Христове Воскресіння ми зустрінемо у своїх домівках, щоби відкрити один одному Його безмежну любов, Його терпіння та милосердя. Цьогорічна Пасха має навчити нас бути більш людяними, правильно відноситися до людини, Бога та землі, котру Він створив для нас. Адже в нас немає іншого виходу, як сидіти та відпочивати, молитися та надіятися. І слухати, що говорить Господь. А Він не перестає волати до нас: Людино, тобі потрібне Моє спасіння. Відпочинь. Май віру. Зберігай Мої Заповіді та настанови. Слухайся Церкви та Моїх послідовників.

Та чи слухаємо ми Його? Чи не починаємо нарікати та впадати у відчай? «Бо так говорить Господь Бог, Святий Ізраїля: «Залишся на місці, де в наверненні й спокої ви спасетеся; у тиші та в довір’ї – ваша сила. Але ви не хотіли» (Іс. 30:15).

Зображення ілюстративне Gerd Altmann із сайту Pixabay

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *