Введення у храм Пречистої Діви Марії

Сьогоднішня подія: подія Введення в Храм Пресвятої Богородиці приготовляє нас до зустрічі Різдва Христового. Маленька Марія входить у Храм, щоби тут стати живим Храмом, в якому пізніше замешкає Господь. Колись у Святеє Святих міг увійти тільки раз на рік первосвященик. Марія ж стала тим Храмом, в який, увійшовши, Христос залишився поруч з нами навіки. Входячи в Храм, Марія стає прообразом Церкви, а рівно і кожного із нас.

Про цю подію ми не знаходимо згадок в Святому Писанню, але це свято вшановували та пам’ятали стародавні Церкви з ранніх часів. Отримавши перше виховання від своїх батьків, Марія продовжує його у Храмі. Вона пізнає Божий Закон, пізнає Бога, щоби краще Йому служити.

Марія входить до Божої оселі, щоб Святий Дух навчав її від самого дитинства. У псалмі 45 ми читаємо: «Слухай, дочко, глянь, прихили твоє вухо і забудь народ твій і дім батька твого. І цар жадатиме краси твоєї, бо він – твій пан, і йому кланяйся» (Пс. 45:11-12). Марія постійно перебувала разом із Богом. Перебуваючи в Храмі вона навчилася слухати Писання, тому пізніше вона могла промовити: «Ось я Господня слугиня: нехай зо мною станеться по твоєму слову!» (Лк. 1:38). Марія не просто слухає Слово Боже, але зберігає його в своєму серці.

Подія Введення Марії в Храм навчає нас, що ми також повинні працювати над своїм духовним вихованням, поглиблювати свою віру, пізнаючи Бога через молитву та Святе Письмо.

Газети, які читаємо, телебачення, яке дивимося, радіо, котре слухаємо дуже часто говорять нам про видатних людей: артистів, політиків, спортсменів, підприємців. Вони дуже часто говорять про те, як ці люди досягнули успіху, як вони змогли стати успішними людьми.

Сьогоднішнє свято не говорить нам як нам стати успішними в цьому світі. Воно говорить як ми можемо стати успішними в очах Господніх. Це свято нагадує нам, що людське творіння може стати Святая Святим, Храмом, в якому може замешкати Господь. Апостол Павло говорив: «Живу вже не я, а живе в мені Христос», тому пам’ятаймо, Кого приймаємо до себе, Хто живе в нас?

Ті сходинки, які мала подолати Марія, йдучи до Храму, до Святая Святих, пригадує нам із вами наш власний шлях до Храму. Для когось він може тривати ціле життя, хтось може згіршитися поглядом свого ближнього чи телефоном, який задзвони в у Церкві під час Служби, а хтось не може перебороти своєї ліні та просто хоче поспати і це бажання перемагає бажання піти до Церкви.

Господь однаково кличе кожного до Себе, але не всі відгукуються на цей поклик. Дуже багато є людей, які знаходять тисячу і одну причину, щоби ухилитися від цього поклику. І той шлях до Храму, ті сходинки залишаються для нас нездоланними.

Ми йдемо до Храму не для того, щоби тут отримати винагороду чи щоб відразу зцілитися від наших хворою, чи позбутися наших клопотів. Ми йдемо, насамперед, до Храму, щоби тут найперше почути Слово Боже та зберігати його в своєму серці.

Сьогоднішнє свято, сьогоднішній день допомагають нам краще побачити той шлях до Бога, допомагають нам, щоб кожен день Різдвяного посту був черговою сходинкою до зустрічі із Богом.

Просімо Пресвяту Богородицю про заступництво, відвагу, щоби ми могли долати ті всі перешкоди, які ми маємо на шляху до Бога.

 

 

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *