Свято Стрітення

Сьогодні ми прийшли у Храм Господній, щоби зустрітися із Господом. Тут, в Божому Храмі, відбувається наше Стрітення із Спасителем Ісусом Христом.

Ми чули із сьогоднішнього Євангельського читання, що праведний Симеон побачив у цьому маленькому Хлопчику, Котрого принесли сорокового дня після народження, щоби виконати старозавітний закон – Бога, довгоочікуваного Месію, Спасителя світу. Він побачив і цій Дитинці «світло на просвіту поганам, і славу Твого люду – Ізраїля».

Спаситель приніс у наш світ Своє світло. Він дарує його усім народам. І це світло, в якому ми будемо ходити, приведе нас до Христового світла. Нам так потрібне це Христове світло, бо разом із ним ми отримаємо Божу благодать, Божу допомогу, потіху та розраду. Це Христове світло просвітить наші душі, наповнені гріхами та пристрастями.

Де ж віднайти нам це світло? Де ж нам просвітити свої душі? Тільки у Господньому Храмі. Ось те святе місце, де Христове світло просвічує всіх. Храм Господній – ось те місце, де Божа благодать на всіх виливається.

Важким був життєвий шлях праведного старця Симеона. Він був праведний, і Дух Божий був з ним, але він так і не зміг отримати розраду для своєї душі, поки не побачив Господа Ісуса Христа, поки Христове світло не освітило його душу.

Кожного із нас Господь також закликає до праведності. Кожного із нас Господь кличе до святості свого життя. Життя у святості можливе тільки тоді, коли ми будемо виконувати Божі Заповіді. Виконував їх і праведний Симеон. Виконував їх все своє довге життя, бо за словами Ангела: «… не матимеш смерті, доки не побачиш Христа Господа, Який народиться від Чистої і Пренепорочної Діви». Ці слова Ангела стали пророчими – йшли десятиліття, а Симеон все жив і жив. І кожен день чекав, коли ж з’явиться світові Месія, народжений від Діви. У рік, коли святому виповнилося 360 років, Святий Дух привів його в Єрусалимський храм, де він отримав розраду й потіху, бо побачив Бога, бо отримав Христове світло й спокій для своєї душі.

Кожен із нас має любити Храм Господній, дбати про його процвітання та добробут, бо це місце перебування нашого Господа на землі, серед усіх нас. Ми щасливі, бо маємо прекрасний Храм, якому цього року виповниться 200 років. Ми радіємо, бо у нас таке прекрасне місце, де ми можемо зустріти Господа нашого Ісуса Христа, де можемо побачити незриме Господнє світло, котре просвітить наше життя, розгонить гріховну темряву, пробудить нас до духовних подвигів та добрих справ, подарує нам нове життя.

Прославляймо Спасителя та Господа нашого Ісуса Христа, Котрий просвічує Своїм світлом всі народи. Любімо Храм Божий – це зриме місце зустрічі людини із Богом. Дякуймо нашому Спасителю за всі ласки та дари для нас. Благаймо про мир та злагоду на нашій багатостраждальній Неньці-Україні.