Flammes-du-Saint-EspritДругий день Зелених свят називається святом Святого Духа або Пресвятої Трійці. Зіслання Святого Духа відкрило людству Бога. У Євангелії говориться про Бога, як про спільноту, де панує досконала єдність, де любов об’єднує Три Особи в одну спільноту – одного Бога.

Євангелія свята вказує нам на головне завдання Церкви: спасіння кожної людини через взаємну єдність з Богом. «Де двоє або троє зібрані в моє ім’я, там я серед них» (Мт. 18,20), – говориться в сьогоднішньому євангельському читанні.

Старий Завіт подає розповідь про будівництво Вавилонської вежі: «Уся земля мала одну мову й одні слова…Люди, сказали один до одного: «Нумо лишень робити цеглу та випалювати її… Збудуймо собі місто й вежу з верхом до неба та й утворім собі ім’я, щоб ми не розпорошувались по всій землі»… Тоді Господь мовив: «Оце вони один народ і мова в них усіх одна, і це щойно початок їхньої праці: тож що вони не задумають, не буде їм важко зробити. Отож зійдімо наниз і помішаймо там їх мову, щоб не розуміли одне одного». І розсіяв їх Господь звідтіля по всій землі, й вони перестали будувати місто. Тому то названо його Бабел (Вавилон), бо там Господь помішав мову всієї землі й звідти розсіяв їх Господь по всій землі» (Бут. 11,1-9).

При будівництві Вавилонської вежі Бог покарав гордість будівничих тим, що помішав їхні мови.

Отці Церкви бачили духовний зв’язок між зішестям Святого Духа та руйнування Вавилонської вежі. Ці дві події за своїм значенням – протилежні. Будівники Вавилонської вежі розмовляли однією мовою, але перестали розуміти одне одного. Під час П’ятидесятниці люди, що говорили різними мовами, почали розуміти один одного. Наслідком Вавилону стало розсіяння по землі; а наслідком П’ятидесятниці – об’єднання всіх у Церкву, в одну родину. Вавилоняни намагалися власними силами досягнути Бога; під час зішестя Святого Духа Бог зійшов на людей.

У Вавилоні через самолюбство люди були покарані; в Єрусалимі – благословенні та оновлені. Вавилон подібний до дзеркала, в якому людина бачить тільки себе; П’ятидесятниця – до вікна, що відкриває проблиск раю на землі.

Святий Дух дає Церкві новий дар мов, щоб таким чином сповнилася місія поширення Божої Правди.

Іван Предтеча навчав, що Христос буде хрестити водою і вогнем. Це пророцтво сповнилося у Христовому хрещенні та в Зісланні Святого Духа.

Спасіння світу стає справою усіх Осіб Пресвятої Трійці. Святий Дух «запечатує» та довершує все те, що благословив Отець і здійснив Син.

Сьогоднішній день – це свято об’явлення Пресвятої Трійці, хоча саме таїнство Трійці до кінця ми не можемо збагнути.

Традиційна ікона Пресвятої Трійці зображає відвідини Авраама Богом. На ній ми бачимо Авраама та трьох Ангелів. Бачимо прояв гостинності старозавітного праотці. Він зустрів трьох незнайомців і прийняв їх як дорогих гостей, а виявилося, що він приймав Бога.

У день Пресвятої Трійці не лише згадуймо, але й сприймаймо Авраамову гостинність, як керівництво до дії та будьмо готовими застосовувати її на практиці у своєму житті.

Пам’ятаймо, що День Святої Трійці – одне з головних християнських свят, яке стверджує й оспівує триєдиність Всевишнього Бога: Бога Отця – Творця Неба і Землі, Бога Сина – Господа нашого Ісуса Христа, і Бога Духа Святого – Господа Животворчого, що від Отця походить.

Бог не залишив нас на неосяжних просторах Всесвіту блукати на самоті. Кожна людина – створена за Його образом і подобою. Ми – дорогі для Нього. Саме тому Він ділиться з нами усім, що має. І віддає не тільки Сина Свого Єдинородного, але й посилає нам Духа Святого. Для чого? Щоб ми змогли подолати всі проблеми, з якими стикаємось. Щоб ми мали сили справитися з болем і страхом. Щоб ми постійно пам’ятали, що Бог з нами і прагнули до Нього… Дух Святий постійно нагадує нам про справжній, небесний сенс нашого земного буття.

Просімо сьогодні Святого Духа, щоб духовно зміцнював нас, щедро наповнював своїми дарами, допомагав здобувати цю єдність в нас самих, єдність наших думок, бажань і вчинків, єдність в наших сім’ях і родинах, щоб таким чином здійснилися слова Христа: «У людей це неможливо. Богові – все можливо» (Мт. 19,26). Те, що не можемо зробити власними людськими силами, довершить в нас Святий Дух своєю любов’ю. Молімося, щоб Дух Господній прийшов до нас і торкнути нашого життя, щоб ми по говорили даремно, але свідчили про нашого Господа.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *