Проповідь на неділю по Різдві

Дорогі брати і сестри у Христі, в сьогоднішню неділю по Різдві Господа нашого Ісуса Христа наша Свята Церква особливо почитає праведного Йосипа Обручника. Його історія та життя відоме нам усім. І, хоча в Євангеліє не так багато говориться про цього чоловіка, проте саме він, Йосип Обручник, цей святий та праведний чоловік, дає нам дивовижний приклад самопожертви, довіри та надії на Бога.

Із Святого Письма ми дізнаємося, що йому було доручено оберігати Пречисту Діву Марію. Він був заручений із Нею, а це для всіх навколишніх означало звичайний подружній зв’язок. Проте в очах Бога Йосип мав виконати дивовижну місію і відіграти важливу роль: завжди піклуватися про Матір Божу і про Її майбутню Дитинку, а нашого із вами Господа Ісуса Христа.

За цю свою велику місію він не отримував жодних нагород, ані похвал, ані подяки. Його життя сповнене випробуваннями та тяжкою працею. Після заручин він усвідомлює, що Діва носить Дитя. Що має дальше він робити, як поступити? Спочатку він бажає таємно відпустити Її, а згодом, отримавши від ангела  пояснення, продовжує піклуватися про Неї. За нашими людськими вимірами це не так вже і просто, і не так вже й зрозуміло. Попробуймо уявити собі: вже немолодий Йосип заручається з юною Дівицею, а Вона носить Дитя. Як думаєте, чи люди не осуджували їх? Чи не дивилися на них з-під лоба? Чи не насміхалися та обговорювали їхню сім’ю? Звичайно, що були і насмішки, і осудження, і обмови. Адже кожному не будеш пояснювати свою ситуацію. Що ж тоді залишається Йосипу? Смиренно мовчати і нести свій хрест, виконуючи волю Божу. Всі турботи та клопоти зносить праведний Йосип. Ось вони ідуть переписатися за велінням Августа у своє рідне місто Вифлеєм, і навіть там не вдається віднайти місця, щоби переночувати. І наближається той час, щоби народити Діві Марії. Як бути? Йосип шукає місця. Він віднаходить його.

Праведний Йосип разом із Дівою Марією переживають всі обставини та події Різдва Христового. І відразу починаються у їхньому житті випробування та скитання, бо злий Ірод задумує вбити Ісуса. Йосип бере Діву із Дитятком і відправляється у важку подорож до Єгипту. Це сьогодні ми можемо із вами за лічені години дістатися будь-якого материка та кутка світу, в комфорті та зручності. В часи праведного Йосипа важко уявити собі довгу, виснажливу, небезпечну подорож та ще й з маленькою дитиною. Він долає усі труднощі та ховається в Єгипті, не перестаючи піклуватися про Матір Божу. І тільки після того, як помирає Ірод, він знову бере Діву Марію та Дитя, та повертається в Назарет, де оселяється та продовжує свою турботу про Матір та ЇЇ Дитя.

Про це все ми сьогодні чули із Євангелії? Навіщо тоді нам Свята Церква згадує цю подію? Для того, дорогі брати та сестри, щоби ми навчилися у Святої Сім’ї любові один до одного, турботі та піклуванню один про одного. Щоби ми у своїх сім’ях любили один одного, щоби дарували радість та щастя. Правдиве щастя, коли ти служим іншому. І правдива любов, коли ти іншу людину сприймаєш, як себе самого. Ось і Церква навчає чоловіків: любіть своїх дружин, а дружин: любіть своїх чоловіків, намагайтеся, прагніть допомагати один одному, підтримувати та піклуватися один про одного, носити немощі та недоліки один одного. Церква навчає і дітей: любіть своїх батьків, не гнівайте їх, будьте послушними та добрими до них. Бо сім’я – це Боже благословення.

В ці дні Різдва Христового, просімо нашого Спасителя, Котрий прийшов у світ, благословити наші сім’ї, благословити наших дітей, навчити нас любити один одного, співчувати один одному, прощати один одного, вчитися жити в одній міцній християнській сім’ї. Амінь.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *