Попереду нас очікує Страсний Тиждень

Ми вступаємо сьогодні у тяжкі й гнітючі дні, котрі будуть підводити нас до зустрічі із Воскреслим Христом. Проте попереду нас очікують  Христові Страсті, муки, розп’яття та смерть.

Дні Страстей Господніх: навколо Ісуса є так багато народу. І це не дивно, бо за Ісусом завжди ходили великі натовпи: люди хотіли побачити Його, почути Його, доторкнутися до Нього. Сьогодні ж вони прагнуть засудити й розіп’ясти Того, Хто донедавна творив незбагненні чуда. Ті ж, котрі були близькими до Ісуса, стоять осторонь, не маючи сил зарадити й допомогти, тільки серця розриваються від розпуки та горя. Вони бажають вирватися із цього жахливого тижня, стати вільними, не бачити того, що відбувається: гніву, страху, жаху.

Обставини склалися так, що вони мають бути поруч з Ісусом. Не могла нікуди відійти від Страстей Господніх Пречиста Діва Марія; не могли сховатися від того страху та жаху Христові учні, навіть в ті хвилини, коли страх перемагав і вони намагалися сховатися від людського гніву.   Не могли нікуди відійти, забути все те, що відбувається і Никодим, Йосип Ариматейський, таємні Христові учні, вірні жінки-мироносиці. Їм було дуже страшно, у них плуталися думки, краялося серце, зникали сили, але вони жили цими подіями.

Попереду нас очікують Страсні Дні. Те, що буде відбуватися впродовж цих днів – це не просто згадка про минулі події, котрі відбулися так давно. Це згадка про ті події, котрі закарбувалися в наших серцях, бо вони несуть спасіння цілому людському роду.

Роздумуймо про Христа й про те, що насправді відбувається у ці дні. З смиренням та молитвою на устах приходьмо у храм, щоби дочекати Великої Суботи, коли Христос упокоється у гробі, – й віднайдімо втрачений спокій та мир. І коли посеред ночі ми почуємо новину про Воскресіння, тоді ми зможе ожити до нового життя, прославляючи Воскреслого Спасителя, дякуючи Йому за наше спасіння.