Наша боротьба у невидимій духовній війні

Кожну мить свого життя ми провадимо невидиму війну між добром та злом, темрявою та світлом. Причина цього в тому, що сатана та його царство темряви, брехні та руйнування постійно виступають проти Бога та Його царства любові, світла та добра.

Сатана постійно здійснює напади, щоби обезсилити тих, хто шукає Бога та Його Царства. Він буде намагатися посіяти хаос у нашому житті, використовуючи будь-які можливості. І незалежно від того, чи переживаємо ми його відкриті атаки, чи – ні, маємо розуміти, що уже беремо участь у цій невидимій війні.

Тому так важливо знати проти кого ми виступаємо.

Противник

Хто наш противник? Диявол колись також був одним із ангелів Божих. Його звали Люцифер. Він був ангелом, котрий відповідав за поклоніння на небесах. Він збунтувався проти Бога, і в результаті Бог скинув його на землю. Ось, як про це описує Біблія: «Як же ж це ти впав із неба, ти, блискучий сину зірниці? Як тебе повалено на землю, тебе, що підбивав усі народи? Ти ж говорив у своїм серці: – На небо зійду, над Божими зорями мій престол поставлю й возсяду на горі зборів, на краю півночі. Зійду на вершок хмар, зроблюсь, як Всевишній. Та ось ти в Шеол провалився, в яму преглибоку» (Іс. 14:12-15).

А в Луки читаємо: «Я бачив сатану, що, наче блискавка, падав з неба» (Лк. 10:18). «І повержено дракона великого, змія стародавнього, званого дияволом і сатаною, що зводить вселену, – повержено на землю, і ангели його з ним повержені» (Одк. 12:9).

Біблія, розкриваючи нам сутність диявола, подає:

Він – злодій. Диявол – злодій, котрий приходить, щоби красти, вбивати та руйнувати все у нашому житті. «Не приходить злодій, хіба щоб красти, вбивати, вигублювати. Я прийшов, щоб мали життя – щоб достоту мали» (Ів. 10:10). Крадіжки, вбивства, руйнування – це духовна війна. Ворог приходить, щоби красти, вбивати, губити, а Господь приходить й благословляє життя людини.

Він – лихий. «Ми знаємо, що ми від Бога і що ввесь світ лежить у лихому» (І Ів. 5:19). Коли сатана був скинутий на землю, тоді він отримав владу над усією землею. Ми живемо під владою диявола, поки не пізнаємо Ісуса та Його всемогутність. На жаль, диявол має надзвичайно великий вплив на землі, тому ми бачимо навколо гріх, злочин, залежність, рабство.

Він – брехун. «Диявол вам батьком, тож волите за волею батька вашого чинити. А був він душогубець від початку, і правди він не тримався, бо правди нема в ньому. Коли говорить брехню, зо свого говорить, бо він брехун і батько лжі» (Ів. 8:44). Диявол – батько брехні і він бреше нам. Його брехня може з’являтися, як думки, за котрі ми чіпляємося; як слова, котрі хто сказав про нас чи нам; як маніпуляція. Диявол буде використовувати все, що може, щоби укріпитися у нашому житті.

Тому так важливо взяти під контроль наші думки, наш гнів, наш страх, наше переживання. Й пам’ятати, що нас чекає перемога. Якби сильно диявол не прагнув нас вразити, його доля записана у Слові Божому і його очікує поразка. Він переможений. Христос його знищив і переміг. «Але в усьому цьому ми маємо повну перемогу завдяки Тому, Хто полюбив нас» (Рим. 8:37). Ми – переможці у Христі Ісусі.

Зображення ілюстративне – www.freepik.com