Поява світу Пресвятої Трійці

Сьогодні наша Церква згадує зіслання Святого Духа на апостолів. Ця подія підсумувала всю науку Ісуса Христа та стала початком появи світу Пресвятої Трійці.

Пресвята Трійця – Отець, Син, Святий Дух – Єдиний Бог, Творець вселеної, пізнається та існує в трьох Особах. І ці три Особи – це не три Бога, а один Бог. Тайна Святої Трійці недоступна та незбагненна не тільки для людей, але і для ангелів, бо це є тайна безкінечного та незбагненного Бога.

Для того, щоби хоч якось наблизитися до цієї тайни, Святі Отці вказують на деякі видимі ознаки Пресвятої Трійці в нашому світі. Так, наприклад, сонце, котре дає життя всьому живому. Воно має три помітні риси: сонячний диск, світло, тепло. Ці риси – єдині, вони мають одну і ту ж світову природу. Так само і Особи Пресвятої Трійці – єдині та мають одну спільну Божественну природу.

Інший приклад: джерело. Воно також має три видимі риси: глибокі підземні води, струмінь води, котрий пробивається крізь землю, і річку, котра виникає саме із цього джерельця. Підземні води, невидимі та недоступні, можна прирівняти до образу Отця; струмінь води, котрий народжується в світі – образ Сина; і річка, котра виникає з цих вод, живиться ними, – образ Святого Духа. Річка розливається на великі відстані, зрошуючи землю, даючи життя всьому живому. Так і Дух Святий приходить у світ через Христа, Божого Сина, даючи вічне життя кожному, хто прийме Його та очистить своє життя від гріхів та спокус.

Кожному із нас потрібно здобувати благодать Святого Духа, щоби отримати вічне життя. Це можливо тільки тоді, коли ми розпочнемо жити Христовими Заповідями. Христос Сам говорить: «Якщо Ви Мене любите, Мої заповіді зберігайте! І вблагаю Отця Я, і Утішителя іншого дасть вам, щоб із вами повік перебував, Духа правди…» (Ів. 14:15-17).

Святі Отці наголошують, що, як відлітають бджоли, коли їх окурюють димом, так і Дух Святий віддаляється від грішної душі. І, навпаки, як бджоли прилітають на квіти, так і Дух Святий приходить у душі, котрі переповнені добрими почуттями та думками.

Стараймося жити так, щоби ані Господь, ані наш Спаситель, ані Святий Дух ніколи не покидали наші душі, а наповнювали Своєю присутність та благодаттю.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *