Розумні люди уважні та чуттєві до інших.

«А мудрість, що походить згори, найперше чиста, потім мирна, поблажлива, примирлива, милосердя та добрих плодів повна, безстороння, нелицемірна» (Як. 3:17).

Існує дві найпоширеніші помилки, котрі люди здійснюють у своїх відносинах.

Помилка перша: вони реагують на те, що людина говорить, але ніколи не задумуються над її почуттями.

Помилка друга: вони знецінюють чиїсь почуття через те, що відчувають щось інше.

 Помилка №1: Відповідна реакція без спроби зрозуміти співрозмовника.

Люди постійно приділяють занадто багато уваги чиїмось словам і зовсім відкидають емоції, котрі ховаються за цими словами. Коли людина злиться, вона часто говорить не зовсім те, що має на увазі. Вона може перебільшувати і навіть використовувати такі слова, котрі не збиралася застосовувати. Замість того, щоб просто прислухатися до слів, нам потрібно звернути увагу на емоції, які стоять за ними. Люди не завжди говорять те, що мають на увазі, але завжди відчувають те, що відчувають.

Якщо ми будемо мудрими в стосунках, ми будемо уважні до почуттів. Не слід зосереджуватися тільки на тому, що говорить дитина, дружина, сусід або начальник – адже ці слова можуть викликати у нас гнів. Замість цього пам’ятаймо про те, що ці люди можуть переживати певні почуття. Коли люди грубі і злі, вони, ніби волають до світу: «Мені погано, я страждаю!» Ображені люди завжди чинять біль іншим людям. Проте найбільше потребують нашого добра й щирого слова саме озлоблені люди.

Помилка №2: Знецінювання тих почуттів, котрі ми самі не переживаємо.

Коли ми не відчуваєте тих самих емоцій, котрі переживає хтось інший, ми можете просто проігнорувати їх. Коли ми ігноруємо чиїсь почуття, ми просто принижуємо іншу людину. Нам важливо вийти за рамки виголошених ними слів і дістатися до реальної проблеми. Не буває правильних або неправильних почуттів. Вони просто є. Ніхто не повинен захищати свої почуття. Людям просто потрібно, щоб ми сказали: «Я так тебе розумію».

Біблія пише: «А мудрість, що походить згори, найперше чиста, потім мирна, поблажлива, примирлива, милосердя та добрих плодів повна, безстороння, нелицемірна» (Як. 3:17).

Маючи перед собою цю небесну мудрість, ми маємо навчитися перестати ігнорувати та знецінювати почуття інших людей. Бо розумні люди завжди уважні до почуттів інших людей.

Фото ілюстративне – Pixabay

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.