Ватикан і зрив «Євробачення»: в УГКЦ відповіли на звинувачення

ukrbud_sobor2Українська Греко-Католицька Церква не зверталася і не могла звертатися до Папи Римського Франциска з приводу незаконного будівництва, яке ведеться в Києві неподалік від Патріаршого собору УГКЦ. Ватикан не перешкоджав і не може перешкоджати проведенню конкурсу «Євробачення» у Києві. УГКЦ не є стороною конфлікту між забудовником і місцевою громадою, але, як частина громади, виступає за дотримання законності і поваги релігійних почуттів віруючих.

Про це «Обозревателю» заявив керівник Департаменту інформації Української Греко-Католицької Церкви о. Ігор Яців, коментуючи публікацію одного з українських ЗМІ про те, що нібито Ватикан перешкоджає проведенню в Києві конкурсу «Євробачення-2017».

«Я стверджую: не було і не могло бути ніяких звернень з боку Церкви, з боку Блаженнішого Святослава до Апостольської столиці (Ватикану. – Ред.) з цього питання», – сказав він. Отець Яців наголосив: висновки видання ґрунтуються на словах активістки, яка заявила про те, що нібито Предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав обговорював тему незаконного будівництва у Києві з Папою Франциском. «Ми не знаємо, хто така ця “активістка”. У неї немає ніяких повноважень говорити від імені нашої Церкви», – заявив він.

Спікер УГКЦ наголосив, що тема незаконного будівництва в Києві і тема проведення в столиці конкурсу «Євробачення» – це абсолютно різні теми. «Тема скандального незаконного будівництва біля Патріаршого собору – це тема кількох років дискусій і судових розглядів за участю забудовника та місцевої громади… Церква не є стороною конфлікту, проте є частиною місцевої громади», – пояснив він.

У цьому контексті о. Яців наголосив: «І місцева громада, і Церква хочуть лише одного – дотримання закону. Зокрема, саме про це йшлося на нещодавній зустрічі Предстоятеля УГКЦ із мером Києва Віталієм Кличком».

Відповідаючи на питання «Обозревателя», як в УГКЦ бачать спосіб вирішення проблеми приміщення для проведення «Євробачення», спікер сказав: «Передусім це завдання місцевої влади. Якщо ця забудова є перешкодою, то, можливо, треба шукати інше місце. Мова не йде про пошук компромісу. Ідеться про принцип дотримання законності. Навіть заради “Євробачення” не можна переступати через закон».

Нагадаємо, раніше видання «Вести» опублікувало матеріал, в якому прозвучало твердження про те, що «проведення Євробачення в Києві може бути зірвано втручанням Ватикану».

Департамент інформації УГКЦ
за матеріалом ukr.obozrevatel.com