Канадська пролайферша ув’язнена за квіти і добрі слова

Півтора року ув’язнення вимагає канадська прокуратура для пролайферші Мері Вагнер («пролайфер» – прибічник суспільного руху «захисників життя», що направлений на заборону абортів, у більш широкому сенсі – на захист права дитини на життя від моменту зачаття – прим. перекл.).

Жінку хочуть посадити за грати тільки за те, що в грудні 2016 року відвідала медичну клініку, де роздавала квіти жінкам, що вирішили зробити аборт, та умовляла їх не вбивати свою дитину. У вівторок (20 червня) в Торонто мало розпочатися засідання суду, який мусить вирішити, чи призначати Вагнер новий термін ув’язнення на додаток до тих шести місяців, які вона вже провела за гратами з моменту останнього арешту.

Вагнер вдалося відговорити від аборту понад сто жінок. Платити за такий активне вираження громадянської позиції їй доводиться дорого: зі своїх 43 років в цілому вона близько п’яти провела за гратами.

Бунт на колінах

Мері народилася в багатодітній католицькій родині, яка протягом усіх цих років підтримує її діяльність. Вона закінчила канадський університет Вікторії, де вивчала англійську літературу та французьку мову, стала бакалавром мистецтв. Свого часу працювала в християнській організації, що піклується про інвалідів, потім – в кризовому центрі для вагітних.

Там і почалася її боротьба за порятунок ненароджених дітей. Вперше Мері затримали в 1999 році в клініці, де вона намагалася відрадити 16-річну дівчину від аборту і відмовилася покинути заклад на вимогу працівників.

Як пояснює Вагнер, для неї «кожне людське життя важливе, починаючи з моменту зачаття», і вона відчуває «покликання захистити ближнього, що знаходиться в небезпеці». Після першого арешту Мері не вгамувався. Вона продовжував відвідувати так звані абортарії, відмовляючи жінок від переривання вагітності. Ставала перед ними на коліна, даруючи білі троянди зі словами: «Я тут, щоб підтримати вас і вашу дитину» і розповідала пацієнткам про небезпечні наслідки переривання вагітності, про які замовчували медики.

Персонал, звісно, реагував бурхливо – найчастіше активістку змушували піти за допомогою грубої сили. Після чергового затримання вона, як правило, проводила за гратами декілька місяців за звинуваченням у хуліганстві. Крім того, дії пролайферші суди неодноразово визнавали «втручанням у приватний бізнес».

Найбільший термін Вагнер відсиділа з серпня 2012 року до липня 2014-го: тоді їй пропонували вийти під заставу за умови, що протягом випробувального терміну вона не буде наближатися до абортаріїв ближче ніж на 100 метрів. Але Мері вирішила, що ця пропозиція суперечить її совісті, і навідріз відмовилася.

Подарував букет – в тюрму

12 грудня 2016 року Мері Вагнер знову арештували за відвідування приватної клініки, де вона знову дарувала пацієнткам квіти і вмовляла їх не робити аборт, не вбивати своїх дітей. Відтоді й до теперішнього часу вона чекала вироку у в’язниці. При цьому канадські ЗМІ воліють про неї не писати: єдине місцеве видання, яке докладно висвітлює пригоди пролайферші – Life News Site.

Проти нього відразу ж повстали співробітники клініки, вимагаючи заборонити будь-які публікації, що стосуються Мері Вагнер. Клініка звернулася до суду, наполягаючи на блокування сайту цього ЗМІ, так як його журналісти розкрили імена медиків і мали намір оприлюднити відео, на якому зафіксовано, як співробітники із застосуванням грубої сили виганяють Вагнер на вулицю.

Суд відмовився блокувати сайт, але все ж заборонив ЗМІ публічно розголошувати імена співробітників клініки та фотографувати їх. Виняток зробили тільки для Хетері Кулберт – власниці клініки, в якій заарештували Мері, та президента канадського відділення міжнародної організації «Лікарі без кордонів».

Правда, було дозволено оприлюднити відео вигнання пролайферші з установи, однак особи всіх учасників, крім Вагнер і Кулберт, повинні бути заретушовані. Уже зараз відомо, що камера спостереження зафіксувала, як Кулберт і її співробітники, не чекаючи приїзду поліції, самостійно виганяють активістку.

Власниця кілька разів штовхнула Вагнер, після чого та впала, і Кулберт почала штовхати пролайфершу правою ногою, виштовхуючи за поріг. Поліція затримала Мері, коли та вже йшла по вулиці. Однак ні у кого такий спосіб наведення порядку обурення не викликав. Адвокатів Кулберт турбує тільки те, що наступні візити співробітників клініки до суду для давання свідчень можуть змусити їх звільнитися зі страху отримати небажану популярність.

Група підтримки

Незважаючи на індиферентну позицію офіційної канадської влади, на судові процеси над Мері Вагнер приходять десятки її прихильників. Сама вона, як правило, відмовляється свідчити у свій захист і проводить кілька годин у мовчанні, опустивши голову в знак солідарності з жертвами абортів, які не мають права голосу.

Цікаво, що найбільше прихильників Вагнер проживають в Польщі. У 2017 році вони вирішили морально підтримати її в ув’язненні і до дня народження відправили до в’язниці листи з привітаннями та словами подяки. Під тиском громадськості 10 червня, після шести місяців ув’язнення, її навіть випустили на волю до початку судового засідання.

за матеріалами lifesitenews.com та ria.ru

Джерело: propovidnyk.com.ua

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *