Різдвяне послання Митрополита Володимира

Ангел же сказав їм: «Не бійтесь, бо я звіщаю вам велику радість, що буде радістю всього народу:
Сьогодні народився вам у місті Давидовім Спаситель, він же Христос Господь.
І ось вам знак: Ви знайдете дитя сповите, що лежатиме в яслах»
(Лк. 2, 10-12)

Преосвященним Владикам, всечесним та всесвітлішим отцям,

преподобним монахам та монахиням, возлюбленим братам і сестрам у Христі Івано-Франківської Митрополії УГКЦ

Христос Рождається! Славіте Його!

Дорогі в Христі! Зібравшись за святковим столом на Святвечір у родинному колі, ми по-особливому переживаємо навечір’я Різдва Христового, роздумуючи над таїнством Воплочення Божого Сина, бо «Слово стало тілом, і оселилося між нами» (Ів. 1, 14), розуміючи, що у світ прийшла досконала Божа Любов. Сьогодні ж вітаємо усіх наших рідних, близьких, знайомих з величним і радісним святом – Різдвом Христовим!

Мабуть, у декого може промайнути думка: «А що є радісного тепер, коли уже майже рік боремося з пандемією, викликаною коронавірусною хворобою?». Дорогі брати і сестри, цей празник Різдва Господа нашого Ісуса Христа є особливо близьким нам сьогодні, у нелегкий час боротьби з цією недугою, яка охопила усю земну кулю.

Пильно вдивляючись у події понад двотисячолітньої давнини, ми вкотре можемо переконатися, що Господь з нами. Христос народився у родині звичайного ремісника Йосифа з Назарету, народився у стаєнці, «бо не було їм місця в заїзді» (Лк. 2, 7). Пречиста Діва Марія сповила дитятко і поклала в ясла. «І вмить пристала до ангела велика сила небесного війська, що хвалила Бога й промовляла: «Слава на висотах Богу й на землі мир людям його вподобання» (Лк. 2, 13-14). Увійшовши до вифлеємської стаєнки, бачимо щасливу Родину, бо вони необхідні один одному, вони не є самотні. Застановімося: чи не у цьому таємниця справжнього щастя? Бути потрібним комусь! Навіть якщо інколи ми почуваємося самотніми, не сумуймо, адже ми також належимо до Божої Родини – до Церкви Христової, якій ми так дуже потрібні.

Берімо собі за приклад Сина Божого, Який прийшов не так, як уявляли старші ізраїльського народу: прийде непереможний цар у незбагненній славі і відродить могутнє Ізраїльське Царство. А Він прийшов інакше – як упокорена таїнственна Любов. Саме у цьому справжня суть Різдва: Господь приходить до всіх не для того, щоб Йому служили, а щоб послужити кожному, а тим самим наголосити на гідності і величі людини, даючи особистий приклад автентичного служіння.

Саме до служіння своїм близьким і потребуючим, не відвертаючи своїх сердець від тих, хто страждає поруч з нами, наслідуючи милосердного самарянина (Лк. 10, 25-37), закликають нас Святіший Отець Папа Франциск, Синод єпископів Української Греко-Католицької Церкви та Отець і Глава нашої Церкви Блаженніший Святослав.

Сьогодні дякуємо сотням і тисячам вірних нашої архієпархії, які відгукнулися на заклик Церкви і підтримали усі цьогорічні соціальні ініціативи по закупівлі захисного інвентаря та антисептичних засобів для потребуючих, апарату штучної вентиляції легень, наданню безкоштовних обідів найбільш вразливим категоріям населення, братам семінаристам та усім, чиїх імен годі перелічити.

Особливі слова нашої поваги і вдячності нехай пролунають у кожній родині лікаря, медичної сестри, санітара, педагога чи катехита. Усі вони протягом цього нелегкого року спричинилися не тільки до полегшення фізичних страждань, але й несли у наші домівки слова втіхи, надії та любові.

Ми, як християни, своїм життям повинні завжди свідчити присутність Божественної любові у світі, показуючи, що є приналежними до Христової родини – Церкви – і служимо, за прикладом Господа нашого Ісуса Христа, всім людям.

Запевняємо у молитвах наших воїнів, які вже сьомий рік боронять Батьківщину Україну від ворожих зазіхань. Згадуємо у молитві нашу молодь та старших віком людей, владу, поліцію, переселенців та заробітчан. Молимося за усіх хворих і терплячих, а також усіх, хто пережив чи переживає випробування цим підступним вірусом, а особливо за «ангелів-хоронителів» сьогодення – лікарів та усіх медичних працівників.

Ми сьогодні стоїмо перед багатьма викликами та труднощами, але навіть серед найбільших випробувань пам’ятаймо слова, які були сказані Пречистій Діві Марії, що «нічого бо немає неможливого в Бога» (Лк. 1, 37). Навіть якщо ми не зможемо до кінця зрозуміти все те, що відбувається навколо нас, за прикладом Марії, навчімося довіряти Богові й казати Йому: «Так!».

Нехай події Різдва Христового ще більше згуртують нас, додадуть сили і наснаги жити, любити і служити Господеві та Батьківщині нашій Україні, складаючи щоденну жертву і відкриваючи для себе волю Божу та дорогу до святості і Царства Небесного.

Христос Рождається! Славіте Його!

† ВОЛОДИМИР Війтишин,
Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ

Дано у престольному граді Івано-Франківську

при архікатедральному і митрополичому Соборі Воскресіння Христового 2 січня 2021 року Божого,

в день передсвяття Різдва Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа; Св. свщмч. Ігнатія Богоносця.

Джерело: Веб-ресурс Івано-Франківської Архиєпархії та Митрополії