ЛОГОТИП ЮВІЛЕЙНОГО РОКУ

rik_muloserdaЛоготипом Ювілейного Року є образ Ісуса Христа – Доброго Пастиря, який бере на свої рамена «загублену вівцю». Автором цього зображення є католицький священик Іван Рупнік, ТІ. В образі цієї заблуканої вівці є кожна людина, яка в певний період свого життя відбивається від Пастиря – Господа Бога, від стада – від своїх ближніх, а думає, що може собі дати раду сама. Причиною «заблуканості» вівці-людини завжди є впертість людини, її гріховність, її гордість, її ненависть до ближніх, її байдужість до Пастиря-Господа.

rik_muloserda_1Церква, в особі Папи Франциска, проголошуючи Рік Милосердя, прагне нагадати кожній людині, що Господь чекає на неї, любить її, готовий простити всяке зло і всякий гріх, відкривши їй свої обійми та взявши її (на свої рамена. Христос в образі Доброго Пастиря шукає за кожною «заблуканою у світі» людиною і кличе, як колись першого чоловіка «Адаме, де ти?».

Христос тримає двома руками «заблукану вівцю», торкає її – і це є символом того, що Христос прагне торкнути кожну людину, зцілити її, оздоровити від хвороби гріха, визволити від темряви зла і ненависті, від влади диявола, сатани. Саме він, що є ворогом Господа Любові і Милосердя, стає причиною зла, вбивств, терактів, воєн – а люди, у своїй сліпоті, просто вибирають йти за його облудними намірами і співпрацювати з ним, бо не мають в собі світла Божого.

На образі ми бачимо Христа і людину, яку Він тримає на своїх плечах. В особі людини є Адам – перший чоловік. Вони зустрічаються поглядом: Христос дивиться оком Адама, а чоловік оком Христа. Кожна людина відкриває у Христі свою людськість та свою прийдешність, яку очікує. Кожна людина покликана дивитися в ту сторону, в яку дивиться Господь – це погляд любові, ніжності, добра і прощення. Подія відбувається немовби в нутрі кісточки мигдалю, що в іконографії пригадує нам про дві природи Ісуса Христа – Божу і людську. А три відтінки синьо-голубого кольорів, зображені у виді трьох овалів нагадують нам перехід- рух від темряви гріха до світла Божої благодаті. Глибина темного кольору нагадує про незбагненну любов Бога-Отця, який все прощає, а тим самим дає і нам приклад всепрощення, без якого ніхто не має права претендувати на прощення Господнє: «Коли ви не будете прощати людям, той Отець Ваш небесний не простить вам провин ваших» (Мт 6,15).

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *