Проповідь на Сиропусну неділю

Дорогі у Христі брати та сестри, розпочинається прекрасний час Великого посту. Час, коли Господь нас запрошує до прекрасної мандрівки. То ж нам слід добре підготуватися, щоби розпочати цю сорокаденну мандрівку. Бо саме у цей час Господь прагне промовляти по-особливому до кожного із нас.

І перше, що нам потрібно робити щодня – це віднайти п’ять хвилин для Бога. Звичайно, ми маємо так багато справ та клопотів. Ми не перестаємо дивитися новини й співпереживати із народом нашої багатостраждальної України. Проте нам слід присвятити ці п’ять хвилин Богові, Котрий може перемінити усе наше життя. Ці п’ять хвилин, коли ми можемо задуматися над Божим Словом, щоби воно розпочало зростати у нашому серці, щоби почало приносити плоди у житті кожного із нас.

Не забуваймо про Бога, бо Він віднайшов час, щоби створити кожного із нас. Бог створив нас прекрасними й досконалими, але у нашу людську історію входить гріх. І обкрадає та паплюжить у людині цю Божу красу. Тому під час Великого посту ми маємо зрозуміти, що ми є прекрасними Божими створіннями, Його синами та дочками, Його дітьми.

Бог знайшов час, щоби народитися. Ще декілька тижнів тому ми співали колядки, прославляючи прихід Божого Сина, а нашого Спасителя, на землю.

Бог знайшов час, щоби бути із нами щохвилини. Він приходить у нашу буденність, у наші страхи та відчаї. Він розуміє наші побоювання, Він співпереживає з нами. Господь знаходить час, щоби прийти і скріпити нас, щоби вселити віру, надію та любов, щоби показати Своє безмежне милосердя.

Бог знайшов час, щоби терпіти за кожного із нас, щоби взяти гріх на Свої рамена, щоби зруйнувати силу й владу диявола. Євангелист Іван говорить: «Ось Агнець Божий, Котрий бере на Себе гріх світу». Ісус бере нас Себе і мій гріх, і твій гріх, і гріх кожної людини. Гріх, котрий спотворює у нас красу Божу, котрий віддаляє нас від Божої любові.

Бог знайшов час, щоби воскреснути. Тому й нам потрібно віднайти час для Бога, Який стоїть поруч наших дверей і стукає. Віддаймо Йому п’ять хвилин, котрі можуть стати для нас початком нового життя.

Друге, що нам потрібно робити щодня – це навчитися слухати. Слухати уважно Боже Слово. Бо Господь говорить через слухання. Говорить до кожного із нас. Колись Він звертався до синів ізраїльських, словами: «Слухай, Ізраїлю! І нічого не бійся, бо з тобою твій Бог», а сьогодні Він звертається до українських синів: «Слухай, Україно. Я з тобою. Не бійся нічого. Я обороню твоїх синів, я захищу твоїх дочок. Я витру заплакані очі згорьованої матері. Я поверну назад твоїх дітей, які втікали від жахіття війни. Бо я твій Бог».

Третє, що нам потрібно робити щодня – це бачити Божі знаки, які Він ставить на нашій дорозі. Ми дуже часто їх не помічає, часто ними ігноруємо, а їх є безліч. Особливо у цей важкий для нашої Батьківщини час, час війни, жаху та руйнувань, ці знаки є на кожному кроці нашого життя. Погляньмо і побачимо тисячі заплаканих обличь, котрі прагнуть захистити та підтримати їх, котрі шукають житло, їжу та безпеки. Не ігноруймо цими знедоленими людьми, котрих Господь посилає у наше життя. А допомагаймо, втішаймо та розраджуймо.

Бо час Великого посту – це час творення добрих справ, час молитви, час самопожертви, час каяття та прощення. Саме у цей час Господь має бути з нами, а ми із Ним, впродовж усього сорокаденного посту. Хоча у цей час ми будемо падати, але будемо й швидко підніматися, бо матимемо спасаючу руку Божу. Хоча у цей час ми будемо боятися, але будемо й швидко заспокоюватися, бо біля нас завжди перебуватиме Господь, Який захистить і підтримає.

Розпочнімо цей час Великого посту із таких простих для нас жестів та слів: поділімося посмішкою, скажімо «дякую, кохаю, чекаю, сумую, молюся». Бо саме у цей час ми маємо робити щось, чого не робили раніше. Ми маємо перемінюватися та зростати у Бозі. Не чекаймо завтра, а вже зараз розпочинаймо своє покаяння та переміну.

Дорогі у Христі брати та сестри, також прошу кожного із вас у цей час Великого посту сильніше молитися до Всевишнього, щоби Він помилував нашу Україну, щоби дарував мир та спокій нашій багатостраждальній землі. Молімося за наших воїнів, які стримують ворожу навалу. Молімося за усіх тих, хто уже віддав своє життя за волю Неньки-України. Молімося і благаймо, щоби Господь простив усіх нас та благословив миром. Амінь.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *