Проповідь на Неділю Мироносиць

Дорогі брати та сестри у Христі, сьогоднішня неділя присвячена вшануванню святих жінок-мироносиць, котрі стали для нас прикладом живої та дієвої віри. Ці Христові учениці були безмежно відданими Божественному Вчителю, вони залишили свої будинки, батьків, близьких та рідних, щоби йти за Ним, скрізь супроводжувати Ісуса та служити Йому.

І навіть тоді, коли в останні дні земного життя Спасителя від Нього відвернувся цілий світ, коли навіть найближчі учні Його покинули, бо один із них Його зрадив та продав за 30 срібняків, а інший відрікся та втік від Нього. Коли Ісуса судили та розпинали як великого злочинця, коли за одне знайомство із Ним загрожувала небезпека, тільки святі жінки із Пресвятою Богородицею, не дивлячись ні на що, не відвернулися від Нього. Жіноче серце трепетало від побаченого, обличчя обливали сльози співчуття та милосердя, дивлячись на муки та страждання Спасителя. Вони залишилися вірними до самого кінця земного життя Ісуса, знявши з хреста Його пречисте тіло, поклавши у висічений в печері гріб, вони не відступили від Спасителя, не побоялися ані воїнів, ані первосвящеників та юдейської спільноти. Вони не боялися показати свою любов до Божественного Наставника  і тоді, коли Тіло Його лежало у гробі – вони прийшли, щоби помазати Його ароматним миром.

Відданість та любов фізично слабких, але сильних духом жінок,  отримали свою нагороду. Святі жінки-мироносиці першими дізналися про славне Воскресіння Спасителя. Саме вони отримали ту першу радість Воскресіння Спасителя, саме до них були сказані слова: «Не бійтеся!». Мироносиці шукали Господа і віднайшли Його. Вони шукали Його серед мертвих, а знайшли Воскреслого та Живого. З цієї хвилини і до останніх днів свого земного життя вони стали безстрашними благовісницями Христового Воскресіння.

Прославляючи євангельських мироносиць, Церква прославляє всіх жінок-християнок, котрі своїми життєвими подвигами і надалі продовжують служити Христу. Церква прославляє великий сонм християнок, прославлених у мучеництві, визнанні віри та праведності життя. Бо з самого початку існування християнської спільноти жінка завжди приймала дієву участь у її житті та розвитку. Адже для жінок-християнок відкрите широке поле діяльності в поширення місіонерства, катехизації та благодійності.

Церква, високо оцінюючи роль жінки-християнки, прославляє її як жінку, дружину, матір. Господь наділив її справжньою універсальністю, милосердям, любов’ю, прощенням. Адже жінка – це і матір, і дружина, і сестра. Вона завжди все встигає – і на роботі, і в дома, і в Церкві.

Тому сьогодні, дорогі жінки-християнки, це свято саме для всіх Вас. Вітаємо Вас та  бажаємо милосердя та Божої допомоги, щоби Ви завжди наслідували мужній приклад жінок-мироносиць, ширили Божий мир та спокій, насамперед, у своїх сім’ях, гідно виховуючи своїх дітей, даючи їм добрий та гідний приклад християнського життя.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *