Неділя про Страшний Суд

Наближається той час, на котрий очікує все людство, коли у славі на хмарах з’явиться Спаситель, коли закінчиться історія, коли закінчиться остання битва добра та зла та Господь сяде на Престолі судити все людство.

Суд Христа буде дуже страшним. Суд Христа буде справедливим, бо закінчиться час для несправедливості, жорстокості та зла.

Він буде Страшним, бо на нього зберуться мільярди людей, котрі жили скрізь та повсюди від створення світу. І розпочне Господь судити всіх людей: праведників, котрі завжди творили діла любові та милосердя, очікує Царство Небесне, а грішників, котрі ніколи не були милосердними, очікує вічний вогонь.

В нашому житті є тільки дві дороги, кожну з яких вибирає сама людина: одна дорога – добра та правди; а інша – зла та несправедливості. Якщо людина вибрала шлях добра та правди, якщо невпинно йшла ним все дальше і дальше, якщо протягом цілого свого життя творила добро та правду, то її дух вдосконалювався, тому на Страшному Суді вона почує слова Спасителя: «Прийдіть, благословенні Отця мого, візьміть у спадщину Царство, що було приготоване вам від створення світу» (Мт. 25:34).

Людина ж, котра обрала зло та несправедливість, котра протягом цілого свого життя те й робила, що своїм серцем та розумом вдосконалювалася у злі та неправді, отримає те страшне місце, приготоване ангелами та дияволом. І почує вона такі страшні слова від Спасителя: «Ідіть від мене геть, прокляті, в вогонь вічний, приготований дияволові й ангелам його» (Мт. 25:41).

Кожному із нас необхідно зійти зі шляху зла, вибрати шлях правди та добра. Та йти ним, йти тим Христовим шляхом, шляхом правди та справедливості туди, де перебуває вічна правда.

Закличмо разом із пророком та псалмопівцем Давидом: «О Боже, відплати, Господи; о Боже, відплати, явися в сяйві! Встань, судде землі, відплати гордим по заслузі! Доки безбожні, Господи, доки безбожні будуть торжествувати? Доки будуть базікати, нахабно теревенити і вихвалятись усі, що творять беззаконня? Топчуть, о Господи, народ твій, гноблять твою спадщину» (Пс. 94:1-5).

  Хоча нам і видається, що зло буде панувати завжди. Проте прийде і йому кінець: прийде Господь, Котрий вже приходив як Агнець, проповідуючи любов, смирення та милосердя; цього разу Він прийде як Страшний та Справедливий Суддя, із чисельними небесними ангельськими силами, щоби судити справедливо. Тому не барімося із своїм розкаянням, бо Царство Небесне наближається дуже швидко.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *