Походження виразу «Тома невірний»…

Кожен із нас багато раз чув вираз «Тома невірний», але чи знаємо ми про його походження? Воно пов’язане із євангельською історією, котра відбулася після Воскресіння Спасителя. Ісус Христос з’явився Своїм апостолам: «Мир вам!» Як мене послав Отець, так я посилаю вас». Це промовивши, дихнув на них і каже їм: «Прийміть Духа Святого!. Кому відпустите гріхи – відпустяться їм, кому ж затримаєте – затримаються» (Ів. 20:21-23). В світлиці були присутні всі учні, окрім апостола Томи, коли ж той прийшов, то присутні переповіли йому, що бачили Ісуса: «Ми Господа бачили» (Ів. 20:25).

Коли ж апостол Тома почув цю Благу Новину, то не повірив. Мало того, що не повірив, він навіть вказав умови, через які готовий повірити у Воскресіння Христа: «Якщо не побачу на його руках знаків від цвяхів і не вкладу свого пальця у місце, де були цвяхи, а й руки моєї не вкладу в бік його, – не повірю!» (Ів. 20:25).

Минуло вісім днів, коли Тома зміг побачити Христа. Ісус знову з’явився Своїм учням, щоби вказати їм на правдиву дорогу та обдарувати дарами Святого Духа. Тоді Христос спочатку звертається до апостола Томи: «Подай сюди твій палець і глянь на мої руки. І руку твою простягни і вклади її у бік мій. Та й не будь невіруючий, – а віруючий!» (Ів. 20:27). Тільки після цих слів апостол Тома визнає Христа за Бога.

Хоча апостол Тома і повірив у Воскреслого Христа, проте вираз «Тома невірним» залишився і до наших днів. Після свого визнання Тома вчинив чимало чудес та добрих справ. Він проповідував в Індії, Месопотамії, Персії, Палестині. Його бачили в Ефіопії та Парфії. І скрізь апостол проповідував Христову науку. Як і решта апостолів, він помер мученицькою смертю.

Апостола Тому дуже почитають в Індії, місцеві християни називають себе «християнами Томи», бо саме він перший приніс віру на землі Індії. Він на початку був немічним, його мучили сумніви та зневіра, а вкінці свого життя він став мужнім та відданим Христовим учнем та послідовником.

Історія апостола Томи – це історія кожної людини. Адже люди, котрі сьогодні визнають християнство, не можуть бачити Спасителя. Вони не можуть спостерігати знаків та чудес. Проте вони і надалі залишаються ревними та відданими послідовниками Христової віри та науки. Бо для правдивої та щирої віри не потрібні чуда, не потрібні знаки. Достатньо того, що наш Спаситель Воскрес, Він знаходиться біля кожного із нас, він прощає та любить, Він чекає та підтримує, Він завжди з нами.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *