Як нам молитися, коли так швидко поширюється глобальний вірус
Світом шириться новий вірус – смертельний коронавірус, котрий охопив майже усі країни Європи, а тепер дійшов і до України. Людей охопила не скільки паніка, як ненависть один на одного. Все частіше можна прочитати про підозри у хворобі в тому чи іншому місці, але ніде не можна знайти інформацію про молитву, про волання до Бога про допомогу.
І це не дивно. Ненависники будуть продовжувати ненавидіти Бога. І насмішники будуть насміхатися над Ним до самого Страшного Суду. Чи не час нам стати на коліна і розпочати молитися до Бога, щоби Він зупинив поширення цього вірусу? Чи, можливо, ми переконані, що люди зможуть це самі зробити? Якщо так, то ми дуже помиляємося, бо тут без допомоги Божої нам не обійтися.
Звичайно, ми повинні приймати найнеобхідніші міри обережності: часто мити руки, якщо відчуваємо себе хворими, то не відвідувати скупчень людей, не виходити на роботу, місцеві лікарні повинні запасатися медикаментами, а медичні працівники бути готовими до найгіршого. Це все не є поганим, але це тільки необхідні міри обережності. Насправді, нам потрібно в цей момент просити Всемогутнього Бога виявити Своє милосердя і зупинити поширення цього вірусу.
І Святе Письмо подає нам чимало прикладів Божої готовності допомогти нам, коли ми зустрілися віч-на-віч із смертельною хворобою. І ці слова ми можемо видрукувати на комп’ютері та помістити у своєму домі чи в офісі на роботі, щоби нагадати усім, що ми не соромимося просити Бога про захист та допомогу.
«Помилуй мене, Боже, помилуй; до тебе душа моя прибігає. У тінь твоїх крил прибігаю, поки не мине лихо» (Пс. 57:2).
«Ти не злякаєшся ні страху вночі, ані стріли, що вдень літає, ані чуми, що в пітьмі бродить, ані зарази, що нищить опівдні…Бо Господь – твоє прибіжище, Всевишній – твій захист. Ніяке лихо до тебе не приступить, ніяка кара не підійде близько намету твого» (Пс. 91:5-6; 9-10).
«І всі ті, що до тебе прибігають, будуть радіти; вони повіки весело гукатимуть. Захисти їх, і нехай тобою веселяться тії, що люблять твоє ім’я» (Пс. 5:12).
«Я шукав Господа, і він почув мене; і звільнив мене від усіх моїх страхів» (Пс. 34:5).
«Коли ти пильно слухатимешся голосу Господа, Бога твого, і чинитимеш те, що йому довподоби, і вважатимеш на його накази, і дотримуватимешся всіх його установ, ані одної з тих недуг, що я навів був на Єгипет, не наведу на тебе: я бо Господь, твій цілитель» (Вих. 15:26).
«Залиши на Господа твою турботу, і він тебе підтримає: повіки не допустить, щоб справедливий захитався» (Пс. 55:23).
«Коли ж страх мене огорне, на тебе уповаю!» (Пс. 56:4).
«Ні про що не журіться, але в усьому появляйте Богові ваші прохання молитвою і благанням з подякою. І мир Божий, що вищий від усякого уявлення, берегтиме серця й думки ваші у Христі Ісусі» (Фил. 4:6-7).
«Візвали праведні, і Господь почув їх і з усіх скорбот їхніх врятував їх» (Пс. 34:18).
«Бог нам прибіжище і сила; у нещастях з’явився з дужою допомогою» (Пс. 46:2).
Коли Ангел смерті проходив над Єгиптом, ізраїльські сини малювали кров’ю агнця свої двері, щоби Господь визволив їх від невидимої морової язви. Ми також повинні віддавати Богу всі свої страхи й побоювання, щоби Він захистив нас. І дуже швидко цей страх мине. І хвороба відійде, бо з нами Бог. «Бо ангелам своїм він повелить про тебе, щоб берегли тебе на всіх твоїх дорогах. І на руках тебе носитимуть, щоб не спіткнулася нога твоя об камінь» (Пс. 91:11-12). «Коли Бог за нас, хто проти нас?» (Рим. 8:31).
Вірмо у Божі слова, просімо Його допомоги, милосердя та благословення, любімо один одного, надалі залишаймося дітьми Божими і мужніми та відданими християнами.
Фото, ілюстративне:Juraj Varga з сайту Pixabay