Цікаві факти про Різдво

«Бо хлоп’ятко нам народилося, сина нам дано; влада на плечах у нього; і дадуть йому ім’я: Чудесний порадник, сильний Бог, Отець довічний, Князь миру» (Іс. 9:5).

* * *

Різдво – найголовніший празник в Європі. В багатьох європейських країнах на час двотижневих різдвяних канікул закриваються всі заклади та магазини.

* * *

В Австралії Різдво випадає на розпал літа, тому люди в спеку не знаходяться біля телевізорів, а простують на пляж.

* * *

Острів Різдва знаходиться в Індійському океані, належить Австралії. Своєю назвою завдячує британському мореплавцю У. Дампіру, який відкрив його в 1688 році.

* * *

Біблія не уточнює дати Різдва. Багато істориків вважає, що Ісус, швидше за все, народився навесні. На цю думку наштовхнули їх, згадані в Біблії пастухи, які випасали отари овець.

* * *

Вперше п’єса про Різдво була показана в 1224 році Франциском, який намагався пояснити сутність празника своїм послідовникам. Саме тоді ясла використовувалися як вівтар для Різдвяної відправи.

* * *

В США щорічно на це свято люди відправляють одне одному понад три мільйони відкриток.

* * *

91 % німців святкують Різдво вдома, в колі сім’ї.

* * *

Різдво у Франції вважається сімейним святом. На Різдво люди ходять в Церкву, відвідують вертепні дійства. В Церкві знаходяться ясла, домашні тварини, а о північ з’являється і немовля.

* * *

В Біблії ми не знайдемо точну кількість волхвів. В Євангелії від Матея вказано тільки на їхню назву та присутність, але не кількість.

* * *

Католицька і протестантська Церкви відзначають Різдво 25 грудня. Православна Церква святкує його 7 січня.

* * *

Католицька традиція говорить про волхвів, називаючи їх: Каспар, Мельхіор, Бальтазар. В західній іконографії їх зображується з коронами на голові, через що вони стали відомими як три царі. Армянська та сирійська Церкви вважають, що волхвів було 12.

Джерело: BiblicalFacts

Фото: Рixabay