Пам’ятаймо про Голодомор

Сьогодні, 25 листопада 2017 року, Україна вшановує жертв голодоморів, під час яких загинули мільйони людей. До цієї сумної та трагічної події приєдналися і жителі м. Надвірна, піднімаючи до Всевишнього свої молитви за тих, хто загинув голодною смертю. Ця найжахливіша подія в історії України стала горем не тільки для окремих сімей, але перетворилася на трагедію цілого українського суспільства.

Протягом ХХ століття українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Проте найжахливішим та наймасштабнішим став Голодомор 1932-1933 років, визнаний геноцидом українського народу.

Радянська влада докладала усіх зусиль, щоби приховати ті репресії, які провадилися проти української держави. Люди, котрі проживали в сусідніх областях, не здогадувалися про те, що діється зовсім близько від них. І тільки окремі чутки висвітлювали ті жахливі події, в яких гинули невинні українці.

Проте, використовуючи таке маскування, Радянській владі все ж таки  не вдалося приховати тих жахливих злочинів проти української нації. Світ все ж таки дізнається про штучно викликаний голодомор.

Валлійський журналіст Джонс Гарет вперше висвітлює страшні події Голодомору. Незважаючи на заборону в’їжджати в Україну, він все ж таки потрапляє на її територію. За його словами: «Голод практично скрізь. І мільйони вмирають від нього. Я ходив кілька днів Україною, там не було хліба, у дітей боліли животи, всі коні та корови повмирали, й люди також вмирали з голоду. Терор набув нечуваних масштабів. Я пройшов через безліч сіл і 12 колгоспів. Скрізь я чув плач: «У нас нема хліба. Ми помираємо!».

Через деякий час журналіст пише близько 20 статей, розповідаючи в них про страшні події на території України, які розміщує в  американські, британські та німецькі газети.

Завдячуючи цього мужньому журналісту, світ дізнається про масштабну трагедію в Україні. Проте радянська влада і надалі продовжує відкидати будь-які звинувачення щодо цією події, запевняючи всіх, що жоден українець не голодує.

І тільки після 54 років з часу Голодомору в Радянському Союзі вперше заговорили про навмисне винищення української нації.

Починаючи з 2003 року, українська влада піднімає питання Голодомору на міжнародний рівень. 2006 року Верховна Рада України визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. Президент України 2010 року звертається до всіх народів, котрі постраждали від тоталітарної системи Радянського Союзу, визнати факт Голокосту. Наразі Голодомор визнали геноцидом 24 країни світу.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *