Освячення престолу на нашій парафії

23 вересня 2018 року, храм Святого Миколая с. Гвізд, з трепетом та хвилюванням, очікував дорогого гостя: преосвященного Владику Василія, правлячого Архиєрея Коломийської єпархії, котрий мав здійснити чин освячення нового Престолу та очолити святкову Божественну Літургію.

Церковні дзвони, своїм могутнім голосом, сповістили про приїзд Преосвященного Владики Василія.  На подвір’ї храму, з короваєм та щирими дитячими побажаннями, Владику зустрічала дітвора, числення вірні парафії та гості, котрі, відклавши всі свої земні клопоти, прийшли розділити радісну подію.

о. Микола Гаврилюк радісними словами подяки, з почуттям глибокої синівської вдячності, вітав Преосвященного Владику Василія, котрий вперше відвідав цю парафію. Вручивши Владиці хреста, отець Микола попрохав Архиєрея  піднести до Престолу Всевишнього свої молитви за мешканців села та всіх присутніх людей, поділитися своїм архипастирським благословенням та словами повчальної науки.

Урочиста Божественна Літургія розпочалася із освячення нового Престолу. Преосвященному Владиці Василію співслужили: дорогий нашому серцю ігумен Свято-Успенської Унівської Лаври, ієромонах Ілля (Мамчак), декан Надвірнянського протопресвітеріату, о. Андрій Бакота, численні священики Пнівського та Надвірнянського деканатів.

Після завершення Літургії Преосвященний Владика Василій виголосив слова науки та привітав усіх присутніх із великим святом.

Владика наголосив на слова Євангелія: «Бо ваші думки — не Мої це думки, а дороги Мої — то не ваші дороги, говорить Господь. Бо наскільки небо вище за землю, настільки вищі дороги Мої — за ваші дороги, а думки Мої за ваші думки» (Іс. 55,8-9). Ісус розуміє суть своїх вчинків і знає кінцевий результат. Натомість, людина не може передбачити наслідків своїх найкращих вчинків, бо вона немає часу для Бога, Котрий все знає.

Також Архиєрей зазначив: «Християнська цивілізація стоїть перед вибором: Чи ми будемо твердими у вірі і гостинними, чи ворожими через переживання своєї слабкості. “Будьте мужніми, будьте сильними, віруйте!” – не раз закликає нас Христос. Божий Син іде в чужі краї тільки тому, що непохитний у вірі і не може зрадити Бога Отця. Зустріч людей різних народів ставить одну головну вимогу: бути свідомими своєї тотожності, тобто твердо знати мову, якою розмовляємо, віру яку сповідуємо. Не зрікатися віри і не приймати підступної тези про рівність усіх вір і рівність усіх істин. Насправді це неправда й обман. Істина є лише одна і правдива віра одна».

Словами науки Владика Василій підкреслив: «Посвячення престолу в нашому храмі – це доступ до Божої благодаті та віри в Ісуса Христа. Божа благодать приходить через Безкровну Жертву Нового Завіту, яка приноситься на цьому місці. Це святе місце є найважливішою частиною кожного храму і називається “Святая святих” або святилище. Святилище – це найважливіша частина храму, бо тут перебуває живий Христос. Живий Христос приходить на вимогу священика у святилищі на Престіл або Трапезу. Свята Трапеза – це чотирикутний і рівнобічний стіл, який стоїть на середині святилища й на ньому відправляється Божественна Літургія і символізує самого Ісуса Христа. На цьому престолі знаходиться кивот і там постійно перебуває Євхаристійний Христос».

о. Микола Гаврилюк подякував Владиці за мудрі слова науки, за спільну молитву та звершення Чину освячення Престолу.

Опісля Владика Василій уділив усім присутнім своє Архиєрейське благословення, закликаючи вірних молитися за мир в Україні.