Всеукраїнська Рада Церков відповіла на звинувачення МОЗ про поширення Covid-19 під час богослужінь

Всеукраїнська Рада Церков закликає МОЗ України припинити звинувачувати церкви та релігійні організації у поширенні Covid-19. Натомість, докладати більше зусиль на впровадження ефективних засобів, щоб зменшити ризик захворювань серед громадян.

Зокрема у заяві ВРЦіРО говориться: «Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликає керівництво МОЗ України припинити практику узагальнених звинувачень на адресу всієї релігійної спільноти, натомість зосередивши увагу на впроваджені більш ефективних заходів, щоби зменшити ризики інфікування наших співгромадян у місцях найбільш активних соціальних контактів – у громадському транспорті, закладах торгівлі, банківських і державних установах, у розважальних закладах і інших місцях скупчення людей».

Нагадаємо, що 30 липня 2020, під час селекторної наради під головуванням Президента України, Міністр охорони здоров’я, Максим Степанов заявив: «…що головною причиною зростання кількості хворих на заході України, особливо в селах, є богослужіння».

Нагадаємо що в УГКЦ є розроблені Богослужбові рекомендації на час вірусної епідемії

У відповідь на такі звинувачення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій виступала із заявою:

Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій
у зв’язку зі звинуваченнями МОЗ у поширенні COVID-19 у західних областях України

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій змушена відреагувати та публічно спростувати чергові узагальнені звинувачення міністра охорони здоров’я України Максима Степанова у нібито поширенні коронавірусної хвороби COVID-19 у західних областях України через діяльність релігійних громад.

Від початку карантину в Україні Церкви і релігійні організації в цілому вживають необхідних заходів щодо безпечного проведення богослужінь, інших релігійних заходів та своєї соціальної діяльності. Багато релігійних громад організували онлайн-трансляції своїх богослужінь, а допуск віруючих у храми і молитовні будинки відбувається за умови наявності захисної маски, з дотриманням рекомендованої урядом дистанції та використанням антисептичних засобів.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликає керівництво МОЗ України припинити практику узагальнених звинувачень на адресу всієї релігійної спільноти, натомість зосередивши увагу на впроваджені більш ефективних заходів, щоби зменшити ризики інфікування наших співгромадян у місцях найбільш активних соціальних контактів – у громадському транспорті, закладах торгівлі, банківських і державних установах, у розважальних закладах і інших місцях скупчення людей.

ВРЦіРО відкрита до діалогу з МОЗ заради того, щоби в подальшому не вживалися узагальнені публічні звинувачення щодо релігійної спільноти, а ризики усувалися шляхом ефективної практичної взаємодії. Релігійні діячі різних конфесій також запевняють, що продовжують молитися за подолання епідемії COVID-19 та за здоров’я лікарів, які перебувають на передовій цієї боротьби. Переконані, що лише у порозумінні та взаємодії українське суспільство здатне ефективно протистояти виклику пандемії.

Фото: pomisna.info

Текст заяви: веб-ресурс ВРЦІРО